Космічний зонд Cassini зафіксував зміну пір року на Сатурні

СвітРоман Ганкевич, 23 жовтня 20165150
Космічний зонд Cassini зафіксував зміну пір року на Сатурні
фото NASA
Станція Cassini зробила фото кілець Сатурна надвисокої якості

Міжпланетна космічна дослідницька станція Cassini надіслала нові знімки гексагона Сатурна. Вчені змогли побачити, як гексагон Сатурна змінює свій колір. Про це повідомляється на сайті NASA.

Як зазначається, ймовірно, колір гексагона свідчить про зміну пір року на планеті. Перехід кольору з блакитного в золотистий може бути наслідком появи фотохімічних туманів у атмосфері Сатурна, які свідчать про прихід літа у північній півкулі планети. На думку дослідників, гексагон, який є шестикутним вихором, може бути природним бар'єром, що запобігає поширенню туманів в інші частини планети.

Фото: NASA

Міжпланетна космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше $3 млрд, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini назвали на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (границя Кассіні), а також передбачив, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних  станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена великою кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одним з найвідоміших з досягнень вчених NASA, які досліджують фотографії з Cassini, стало виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало фото кілець Сатурна надвисокої якості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук