Кожен десятий мешканець польського Вроцлава – українець

СвітВолодимир Пиріг, 21 квітня 201716561

Українці – найчисельніша національна меншина у Вроцлаві, адже кожен десятий житель міста – з України, повідомила Gazeta Wrocławska.

За даними звіту «Дослідження Вроцлава» та Управління статистики у місті проживає від 51 до 64 тисяч українців. «Їх можна зустріти всюди – у магазинах, ресторанах, офісах, у вроцлавському аквапарку та на будові. На вроцлавських вулицях українську мову чути щодня», – йдеться в публікації.

Українців у Вроцлаві і загалом у Нижньосілезькому воєводстві приваблюють, передусім, кращі умови праці та вища, ніж в Україні зарплатня. За даними статистичних відомств, у цей польський регіон минулоріч на роботу приїхали майже 120 тисяч українців, з них 62 тисячі знайшли роботу у Вроцлаві. Найчастіше громадяни України заробляють гроші як прибиральники, охоронці, секретарі, офісні працівники. Також вони займаються вивезенням відходів, прибиранням вулиць та утриманням зелених насаджень у місті. 21 тисяча українців працює у міській будівельній галузі, а 12,5 тисяч – у промисловості.

Українці приїжджають в регіон цілими родинами. Вони віддають своїх дітей до вроцлавських шкіл та дитсадків. В освітніх закладах міста цей шкільний рік почали майже 500 дітей з України, найбільше (322) – у початкових класах. У 2013-2014 роках у нижньосілезьких ВНЗ навчалися 655 українських студентів. Нині вони становлять найчисельнішу національну меншину, наприклад, у Вроцлавській політехніці, йдеться в публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук