Країни Балтії закликали не називати їх колишніми радянськими республіками

СвітВолодимир Пиріг, 9 вересня 20174851

Посли Естонії, Литви і Латвії в Парижі звернулися до керівництва видання Le Monde з проханням не називати їхні країни «колишніми радянськими республіками».

Це звернення було написано після того, як нещодавно у французькому виданні Le Monde надрукували карту, на якій Естонію, Латвію і Литву назвали «колишніми радянськими республіками».

«Ми були б дуже вдячні, якби в ваших статтях більше не використовувався термін “колишні радянські республіки” і щоб визнані на міжнародному рівні історичні факти висвітлювалися належним чином», – йдеться в листі дипломатів, адресованому редактору Le Monde Люку Броннеру, повідомило видання Delfi.

Автори листа також нагадали, що Естонія, Литва і Латвія у 1940 р війшли в СРСР не добровільно, а були включені в союз в результаті військової анексії. З цієї причини «велика частина країн світу, включаючи Францію, ніколи не визнавали анексію країн Балтії», – нагадали вони.

Дипломати також зазначили, що після розпаду СРСР в цьому регіоні нові держави не виникли; країни Балтії відновили свою незалежність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук