Кремль спровокував війну в Україні і контролює її, – доповідь Атлантичної ради США

Надані в доповіді Атлантичної ради США докази в сукупності формують незаперечну і публічно доступну базу даних, яка підтверджує участь Росії в українських подіях, заявив колишній посол США в Україні, директор Центру Євразія Джон Гербст.

«Існує багато доказів того, що ця війна спровокована і контролюється Кремлем», – заявив Гербст на презентації в Києві звіту Атлантичної ради США на тему «Ховаються на видноті. Війна Путіна в Україні», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він розповів, що доповідь містить дані з відкритих джерел, для її підготовки використовувалася методика цифрової криміналістики для аналізу опублікованого в Інтернеті російськими солдатами й цивільними особами в зоні конфлікту відео і фото транспортних колон, бойової техніки і самих себе. Методи цифрової криміналістики передбачають методи визначення місця зйомки – геолокацію, що є потужним засобом для відстеження людей, пояснив екс-посол.

За його словами, ці матеріали чітко доводять, що російська сторона постачає озброєння до зони конфлікту, фінансує війну, а також те, що на Донбасі перебувають російські найманці та кадрові військові, у цій війні безпосередньо задіяний Генштаб РФ.

«Російська пропаганда подає кризу в Україні як громадянську війну. Насправді ж конфлікт на сході є штучно створеною Кремлем війною – вона здійснюється за допомогою виготовленого в Росії озброєння, за участю російських солдатів і за підтримки влади», – сказав Гербст.

Екс-посол вважає, що ця доповідь має поширюватися не лише в Україні, особливо на Донбасі, але і в Росії, а також за кордоном.

Раніше доповідь було презентовано в Європарламенті, а також у багатьох європейських містах.

У свою чергу, заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд подякувала авторам доповіді за те, що вони називають речі своїми іменами, називаючи Росію справжнім винуватцем війни, а її учасників – сепаратистами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук