Криза на Сході України може зупинити автомобілебудування у всій державі, - "Укравтопром"
Нестабільна обстановка в Донецькій і Луганській областях зриває виробничі процеси на підприємствах українського автопрому, оскільки порушені постачання комплектуючих з цих регіонів.
Лише у Запорізького автомобілебудівного заводу в Донецькій області розташовані 25 підприємств-постачальників комплектуючих, а у Луганській - 11 підприємств, звідки постачаються гумотехнічні вироби, ресори, радіатори, інструменти, вироби з кольорових металів, повідомила прес-служба Асоціації автовиробників України (Укравтопрому).
"За інформацією учасників асоціації, багато поставок комплектуючих тимчасово припинені, оскільки блокпости і військові дії заважають їх безпечно та своєчасно доставляти. Унаслідок цього виникла загроза зупинки виробництва, оскільки за короткий час знайти нових постачальників практично неможливо", - наголошується в повідомленні.
При цьому в прес-службі наголошують, що політична нестабільність на сході створила новий виклик автовиробництву на додачу до спаду продажу, що особливо відчувається у східних регіонах країни та Криму.
"Не додає оптимізму українському автопрому і нещодавнє ВР скасувала утилізаційний збір на авто'>скасування утилізаційного збору і зниження спецмит паралельно зі збільшенням ставок акцизного податку на нові автомобілі і на кузови для промислового складання", - зазначили в "Укравтопромі".
В результаті, за оцінкою асоціації, вітчизняні виробники втратили останній мінімальний державний захист, отримавши додаткове фінансове навантаження, "яке ставить під питання доцільність не лише розвиток, але і збереження промислового виробництва автомобілів в Україні".
"Очевидно, що в умовах вкрай низького продажу виробники не зможуть нівелювати за рахунок власних ресурсів збільшені податки, і вони будуть закладені в ціну товару, а, отже, ляжуть на плечі споживача. Ми вже констатуємо продовження зниження споживчої активності на первинному авторинку", - наголошується в прес-релізі.
Асоціація нагадує, що в квітні цього року порівняно з березнем 2014 року, виробництво на ЗАЗі впало на 10,3%, у корпорації "Богдан" - на 64,7%, на заводі "Єврокар" - на 27,6%. Загалом у галузі виробництво автомобілів і автобусів в Україні знизилося на 14,7% і становило лише 4,688 тис.