КВУ: деякі партії і кандидати порушують «день тиші»

СуспільствоОксана Руда, 24 жовтня 20151670

Спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) зафіксували у декількох регіонах України масові факти порушень партіями і кандидатами в місцеві органи влади чинного законодавства щодо дотримання «дня тиші» перед днем ​​вибоірв.

«У низці регіонів України розміщені матеріали (білборди, сітілайти), що містять ознаки агітації. Такі матеріали виконані в стилістиці, яка використовується місцевими організаціями партій та кандидатів, або ж з поширенням їх виборчих гасел», – повідомив 24 жовтня КВУ на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема в Києві спостерігачі КВУ помітили матеріали з ознаками агітації від імені кандидатів на посаду мера міста Борислава Берези та Сергія Думчева, а також партії «Відродження».

У Херсоні такі матеріали поширені від імені партій ВО «Батьківщина» та "Відродження", а також кандидата на посаду міського голови Михайла Опанащенка. А в Одесі така агітація поширюється від імені кандидата в депутати місцевої ради Світлани Фабрикант.

«КВУ нагадує, що закон «Про місцеві вибори» виділяє таку форму агітації, як політична реклама. До політичної реклами належить, зокрема, використання символіки і передвиборних слоганів кандидатів та місцевих організацій партій. Згідно ч. 2 ст. 54 Закону «Про місцеві вибори» передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем ​​голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених законом строків забороняється. КВУ закликає партії та кандидатів припинити порушувати заборону щодо розміщення агітації у «день тиші» і невідкладно зняти агітаційні матеріали», – зазначено в повідомленні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук