ЛАЗ разом із французькою компанією вироблятиме трамваї для СНД

Оксана Панчишин, 14 червня 201315872
ЛАЗ

Сьогодні, 14 червня, на першій міжнародній бізнес-конференції "ABC: Ukraine & Partners" холдинг ЛАЗ підпише меморандум про партнерство та взаєморозуміння із французькою Alstom. Про це розповів власник української компанії Ігор Чуркін.

Як пише "Комерсант-Україна" в матеріалі "Трамвай для двоих", прес-секретар Alstom Ізабель Тураншо підтвердила цю інформацію, додавши, що з боку Alstom меморандум підпише старший віце-президент із СНД Бернар Гонне.

"Ідея співпраці полягає в тому, щоб виробляти трамваї та компоненти для них в Україні для місцевого ринку та країн СНД. У нас є в Росії спільне підприємство з виробництва трамваїв з підприємством Трансмашхолдинг – ТрамРус, яке буде взаємодіяти з українським підприємством", – сказала вона.

Чуркін зазначив, що французька компанія передає технологію і конструкторську документацію для виробництва 25 - і 32-метрових трамваїв. Вартість виготовленої в Україні продукції становитиме 10-20 млн грн залежно від комплектації.

У холдингу ЛАЗ повідомили, що обидві компанії мають намір інвестувати кошти в розвиток виробництва в Україні, але суми не уточнили, посилаючись на комерційну таємницю. Джерело, ознайомлене з умовами співпраці, каже, що українська сторона заплатить за передачу технології щонайменше 20 млн євро.

У ЛАЗі зазначають, що Alstom шукає оптимальну виробничу базу, розглядаючи підприємства в Запоріжжі, Харкові та Львові. Французька компанія також вивчає виробничі потужності машинобудівних підприємств країни, щоб визначитися, які комплектуючі та обладнання можна використовувати при виробництві трамваїв. Старт виробництва дослідного зразка запланований на кінець року.

Французький концерн Alstom є світовим лідером в галузі виробництва і передачі електроенергії та будівництва залізничної інфраструктури. Компанія спеціалізується на виробництві швидкісних поїздів, трамваїв, вагонів метро. Штат концерну нараховує 92 тис. співробітників у більш ніж 100 країнах. Товарообіг компанії склав 20 млрд євро, а обсяг замовлень у 2011-2012 роках наблизився до 22 млрд євро.

Нагадаємо, ЛАЗ підписав угоду на поставку в болгарське місто Пазарджик вісім 12-метрових тролейбусів з асинхронним двигуном і можливістю автономного ходу.

Як інформував ZAXID.NET, Львівський автобусний завод зі середини лютого 2013 року зупинив виробництво. Там уже не складають автобусів для міського громадського транспорту, їх виробництво перенесуть до Дніпродзержинська. У Львові випускатимуть лише тролейбуси та туристичні автобуси.

Додамо, що депутати Львівської міської ради звернулися до керівництва держави з вимогою повернути Львівський автобусний завод (ЛАЗ) у державну власність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук