Леонід Кравчук назвав компроміси щодо Донбасу, на які готова піти Україна

Очільник української делегації вважає, що запропоновані компроміси не порушують суверенітет України

Леонід Кравчук назвав компроміси щодо Донбасу, на які готова піти Україна
фото УНІАН
Леонід Кравчук очолив українську делегацію у ТКГ 30 липня

Голова української делегації на переговорах у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук назвав два компроміси, на які готова піти Україна щодо повернення Донбасу. Про нову стратегію української делегації у Мінську 86-річний Кравчук розповів 31 липня у інтерв’ю «Суспільному».

За словами Леоніда Кравчука, позиція української делегації у Мінську залишиться принциповою, однак також шукатиме «компроміси та взаємні поступки». На питання журналіста про компроміси, на які готовий піти новий керівник української делегації, Леонід Кравчук відзначив, що один із них – «особлива система управління» на Донбасі. При цьому він зауважив, що не сприймає «особливий статус».

«Ну, скажімо, особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не "особливий статус", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання», – зазначив Леонід Кравчук.

Леонід Кравчук зазначив, що під «особливою системою управління» він має на увазі збільшення прав та можливостей для Донбасу, однак у межах Конституції України та законів України. Він додав, що йдеться лише про систему місцевого самоуправління.

На його думку, другий компроміс, на який готова піти Україна – вільна економічна зона на Донбасі.

«Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально», – додав Кравчук.

За його словами, ці два можливих компроміси не порушують суверенітет України.

Нагадаємо, що Леонід Кравчук очолив українську делегацію на переговорах у Мінську у четвер, 30 липня. Він замінив Леоніда Кучму, який вийшов із переговорного процесу ще 28 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук