Лідери терористичних «республік» оприлюднили свої доповнення до Конституції України

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» визнали окуповані ними райони територією України і заявили про намір залишитися на своїх посадах

Лідери терористичних «республік» оприлюднили свої доповнення до Конституції України
фото ТАСС
Ігор Плотницький і Олександр Захарченко

Самопроголошені Донецька і Луганська «народні республіки» у запропонованих доповненнях до Конституції України визнають території Донбасу з особливим статусом «невід’ємною частиною України», йдеться у тексті доповнень.

У тексті «доповнень і змін ДНР і ЛНР до Конституції України» йдеться про те, що «окремі райони з особливим статусом (або їх асоціації) є невід’ємною складовою частиною України». При цьому перелік міст і районів Донецької та Луганської областей, які повинні отримати особливий статус та основи такого статусу, на думку представників «ДНР» і «ЛНР», повинні бути визначені окремим законом України.

Також у додатках зазначено, що лідери «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький повинні зберегти за собою свої посади.

«Вищі посадові особи, які очолюють виконавчу владу, що діє на території окремих районів Донецької та Луганської областей на дату ухвалення цих змін до Конституції України, продовжують здійснювати свої повноваження до припинення цих повноважень у порядку, встановленому актами окремих районів з особливим статусом Донецької та Луганської областей», — йдеться в тексті.

Крім того, терористи вимагають, аби Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» діяв без часових обмежень та просять передбачити прийняття поправок до Конституції України (наприклад, доповнити статті 17 або 18 словами: «Україна не входить у військові блоки та союзи, зберігає нейтралітет, утримується від участі у військових діях за межами своєї території») та/або внести поправки в закон, що закріплює позаблоковий (нейтральний) статус України.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше ватажки самопроголошених «республік» оприлюднили свої пропозиції про проведення на окупованому Донбасі місцевих виборів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук