Лише 13% українців готові прийняти в своєму оточенні дітей з інвалідністю

СуспільствоІрина Скіць, 23 листопада 20152910

За результатами національного дослідження, яке представили ЮНІСЕФ та Національна Асамблея інвалідів України (НАІУ) в рамках проекту «#ThisAbility», 50% українців вважає, що українське суспільство толерантно ставиться до дітей з інвалідністю. Натомість до дітей, що живуть із ВІЛ, або до безпритульних дітей толерантно ставиться 30% українців.

Як пише ЮНІСЕФ Україна, готовність суспільства прийняти в своє близьке оточення дітей із уразливих груп вкрай низька: лише 13% стосовно дітей з інвалідністю; 10% – до дітей; позбавлених батьківського піклування; 8% – до безпритульних дітей і лише 3% – до дітей, що живуть із ВІЛ.

За даними дослідження, третина респондентів вважає, що у сім'ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тому їй буде краще в спеціалізованому дитячому будинку.

«Багато сімей з дітьми з інвалідністю стикаються з труднощами в забезпеченні належного догляду за дітьми через відсутність необхідних послуг та підтримки. Коли система соціального захисту не працює, діти часто втрачають свої сім’ї. Тому важливо, щоб громади та уряд вживали заходи для розвитку в Україні інклюзивного середовища для найбільш вразливих дітей», – зазначила Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Нагадаємо, львівський Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького виграв конкурс від Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» та Дитячого фонду ООН UNICEF на встановлення інклюзивного дитячого майданчика. Всього на конкурс надійшло понад 200 заявок. Парк культури став однією з чотирьох локацій в Україні, де будуть облаштовані майданчики для дітей з особливими потребами. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук