Лісові пожежі знищили близько 5% Чорнобильського заповідника

Всього постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника

Внаслідок масштабних пожеж у зоні відчуження ЧАЕС постраждало близько 5% Чорнобильського заповідника. Про це повідомляє держагентство з управління зоною відчуження.

«За попередніми оцінками, постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що складає близько 5% території Заповідника. З них приблизно 35% — ліси, 55% — перелоги, 10% — водно-болотні угіддя», — розповів директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко.

Тварини великих та середніх розмірів і птахи уникнули вогню, тоді як маленькі тварини постраждали від пожеж. Зокрема це мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи.

«Враховуючи, що 95% території Чорнобильського заповідника не пошкоджено вогнем, то копитні та травоїдні тварини знайшли корми тут… Стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС», — йдеться у повідомленні.

Водночас на деяких ділянках кормова база обмежена, тому працівники заповідника та волонтери тимчасово підгодовують тварин навколо згарищ.

«Як зазначають екологи, відкриті ландшафти відновлюються швидко і можливо вже через місяць згарища забуяють густою травою, куди із часом повернеться більшість тварин, які покинули ці території під час пожеж», — йдеться у повідомленні.

Частину з постраждалих територій вивчатимуть науковці, аби поспостерігати за процесами відновлення екосистем та особливостями розподілу й депонування (накопичення) радіонуклідів після пожеж.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук