Луганчанин Юрій Коденко вже два місяці проводить екскурсії у львівській тюрмі

Головні новини за 9 грудняІрина Панчишин, 9 грудня 2014, 18:39 1839 0

38-річний Юрій Коденко виїхав із Луганська півроку тому, щоб не потрапити у полон сепаратистів. У Львові шукав освітянську роботу, натомість, знайшов вакансію екскурсовода у Національному музеї «Тюрма на Лонцького». 

Львів пан Юрій за шість місяців вже вивчив, принаймні його центральну частину. У Луганську в чоловіка залишились батьки, рідні та друзі. 

«Друзі здивовані. Вони казали, чому так далеко, можна було хоча б у Харків поїхати, ну, принаймні, в Київ, а Львів - це щось таке далеке. Батьки з розумінням поставилися. Вони знали, що я завжди мав таку чітку проукраїнську позицію і спілкувався українською, і викладав українською мовою», – розповідає пан Юрій. 

Саме через проукраїнську позицію чоловік й покинув Луганськ. Працював там у Луганській державній академії культури та мистецтв старшим викладачем кафедри гуманітарних дисциплін. Його прізвище було у списку тих, кого ректор академії вписав, щоб здати сепаратистам. 

У Львові Юрій Коденко хотів викладати історію. Однак за дивним збігом обставин знайшов вакансію екскурсовода у музеї «Тюрма на Лонцького». Працює вже другий місяць. 

«Я історик за фахом, тому більшість інформації мені вже було відомо. Безумовно, деталі були мені незнайомі, тому з ними доводилося знайомитися перед тим, як вийти на роботу і проводити екскурсії», – пригадує Юрій Коденко.
 
Колектив музею нового працівника прийняв добре. «Я, як директор, дуже задоволений його роботою, ставленням до роботи, рівнем тієї роботи, яку він виконує. Ну, і головне, що він дуже добре, прекрасно вписався в колектив», – каже директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. 

Юрій Коденко повертатись у Луганськ, навіть коли війна на сході закінчиться, не збирається. Поміж екскурсіями пан Юрій пише кандидатську дисертацію, яку невдовзі має захистити. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук