Луценко радить Димінському провести з "фанами" "Карпат" профілактичну роботу
Міністерство внутрішніх справ занепокоєно негативними тенденціями зростання агресивності футбольних уболівальників, фактами непокори працівникам міліції під час припинення протиправних дій та відсутністю належної реакції щодо попередження подібних випадків з боку організаторів футбольних матчів. Про це ZAXID.NET повідомили у ДЗГ та МД МВС України.
11 квітня 2008 року в м. Львові на стадіоні “Україна” під час футбольного матчу чемпіонату України з футболу серед команд вищої ліги “Карпати” (Львів) - “Ворскла” (Полтава) фанати ФК “Карпати” після гола, забитого у ворота цього клубу, почали поводити себе неадекватно (запалювали піротехнічні пристрої (фаєри), висловлювалися нецензурними словами, виривали пластмасові крісла і кидали їх в сторону футбольного поля). На неодноразові зауваження працівників міліції та стюардів не реагували. Одночасно вони почали кидати відірвані пластмасові крісла в сусідні сектори, де перебували їхні земляки - львівські вболівальники, у результаті чого між ними виникла сутичка.
У цей час стюардів, які б мали забезпечувати порядок, у секторах з фанатами не було (на матч футбольним клубом було залучено 80 стюардів та 30 працівників охорони стадіону).
Після вжитих міліціонерами заходів реагування за порушення громадського порядку та протидію законним вимогам працівників міліції затримано 8 активних учасників бійки. Тілесні ушкодження отримали 6 правоохоронців.
Прокуратурою Галицького району м. Львова (на 14.04.2008) вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого статтею 296 (Хуліганство) КК України.
На сьогодні в України найбільш проблемними фанклубами, які часто допускають грубі порушення громадського порядку та вчиняють хуліганські дії під час перегляду футбольних матчів є „Динамо” (Київ), „Дніпро” (Дніпропетровськ), „Карпати” (Львів), „Чорноморець” (Одеса).
Однією з причин такої ситуації стали численні порушення організаторами футбольних матчів установленого порядку його організації та проведення в частині, що стосується забезпечення громадського порядку і безпеки громадян на спортивних спорудах, а саме відсутність працівників служб охорони футбольних клубів, стадіонів та стюардів, які, відповідно до вимог УЄФА та постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2004 року № 823, повинні підтримувати належний порядок на секторах стадіону.
Також на таку ситуацію впливає і неналежна профілактично-роз’яснювальна робота з боку керівництва футбольних клубів з представниками їх фанклубів.