Львів ділитиметься досвідом з Дніпром

Головні новини Львова 11.08Ірина Папірник, 11 серпня 2016, 17:37 552 0

Дніпро перейматиме досвід Львова. Директор департаменту інновацій Львова з понеділка, 15 серпня, пересяде у крісло заступника мера Дніпра. Яніка Мерило пообіцяла, що місто Лева не покине, адже має тут недовершені справи, і до кінця року обіцяє розпочати нові. Зокрема вдосконалюватимуть «Особистий кабінет» львів’янина. Хоча вже зараз ця електронна послуга працює на всіх парах.

У Марти Когут трапилася халепа: вона зламала ногу і зараз практично не виходить з дому, а на руках ще й маленька дитина. Жінці терміново була потрібна довідка про склад сім’ї, але прийти по неї вона б зараз не змогла.

«Я пам’ятаю, що донедавна мені б доводилося чекати в черзі, полювати на паспортистку в місцевому ЛКП. Окрім того, в моїй нинішній ситуації як це зробити я навіть не уявляю. А так зайшов в «Особистий кабінет», подав заявку, і вже завтра хтось з родини зможе забрати той папірець готовий», – розповіла користувачка кабінету Марта Когут.

Ера черг біля ЛКП вже скоро буде в минулому. Принаймні так кажуть в управлінні інформаційних технологій львівської мерії. «Особистий кабінет» працює понад рік. Запустили таку інновацію вперше в Україні. І вона вже має понад 4 тисячі користувачів.

«На сьогодні в кабінеті більше ніж 50 послуг доступних, зокрема й електронні, тобто одна з найпопулярніших – це довідка про склад сім’ї», – зазначив в.о. начальника управління ІТ-відділу ЛМР Іван Коржов.

Та це не єдині впровадження цього відділу. Тут готують і картку львів'янина, але поки що нею користуються лише учасники АТО. І вона проходить випробування у працівників профільного управління.

«Картка є універсальним ключем, тобто мешканець один раз подав свої документи в ЦНАП, і після того йому вже не буде потрібно доносити паперові копії паспорта, ідентифікаційні коди тощо», – зазначила менеджер проекту «Картка львів'янина» Ярина Возняк.

До речі, саме така картка дає змогу голосувати на виборах. Втім, поки що це нереально.

Хоча відділ інформаційних технологій вже на крок просунувся до автоматизації виборчого процесу. Всі ці інновації були впроваджені за рік. Саме стільки часу Яніка Мерило очолювала відповідний департамент. Зараз вона у відпустці, на своїй батьківщині, в Естонії. А з наступного понеділка стане заступником мера Дніпра. Там впроваджуватиме досвід Львова. І водночас далі співпрацюватиме зі столицею Галичини.

«Я уже півроку допомагаю більше Дніпру, аніж Львову, і від цього було більше користі, я міркую, навіть іншим містам, бо дуже багато ми запускали разом. Тобто відкритий бюджет запустило одне місто, друге місто запустило вже швидше, бо врахувало помилки», – розповіла екс-директор відділу інноваційних технологій Яніка Мерило.

До кінця року Мерило пообіцяла завершити роботу над «Особистим кабінетом» львів’янина і взятися за нові проекти у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук