Депутати Львівської міської ради під час засідання сесії 26 грудня ухвалили бюджет розвитку міста на 2020 рік. У цьому документі є перелік усіх ремонтів, які планують провести у місті протягом наступного року.
Загальна сума бюджету розвитку у 2020 році становитиме 3 млрд 86 млн грн –це найбільша сума, яку передбачали у Львові на розвиток за всі роки.
Бюджет розвитку Львова ще має пройти громадські консультації та отримати затвердження депутатських комісій. Після цього його з правками винесуть на голосування депутатів Львівської міської ради.
Вулиці і площі
Загалом на будівництво та реконструкції вулиць наступного року планують витратити близько 400 млн грн. Одним із головних інфраструктурних проектів, які почнуть реалізовувати у 2020 році, стане реконструкція вул. Шевченка. Цей проект реалізовуватимуть поступово, щоб уникнути транспортного колапсу у місті. Розпочнуть реконструкцію із будівництва квазі-кільця на перетині вулиць Шевченка, Левандівської та Залізничної. З міського бюджету наступного року виділять 184 млн грн, щоб розпочати реконструкцію вулиці, ще 14 млн євро місто планує отримати у межах кредитної угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією.
Окрім того, наступного року планують розпочати реконструкцію вул. Бандери, ескізний проект якої затвердили ще у 2018 році. За проектом, ця вулиця матиме дві спільні для громадського і приватного транспорту смуги руху – по одній в кожен бік. Проїжджу частину замостять бруківкою, а з зовнішніх сторін колії прокладуть римський камінь (бетонну бруківку). Для автомобілів за проектом мають облаштувати понад сто паркомісць. Біля костелу Ольги та Єлизавети вул. Бандери має стати пішохідною. На реконструкцію цієї вулиці наразі передбачили 82 млн грн.
Наступного року планують також розпочати реконструкцію вул. Хмельницького (від вул. Промислової до вул. Липинського) – на це у бюджеті розвитку запланували 60,6 млн грн. Під час реконструкції цієї вулиці замінять покриття дороги і тротуарів, облаштують бруковані місця для паркування та реорганізують рух на кількох складних ділянках дороги.
Реконструкцію також планують провести на вул. Хуторівці на Сихові – на це у бюджеті розвитку передбачили 130,5 млн грн. Нещодавно ЛКП «Львівавтодор» визначило підрядника для цих робіт – це компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл».
Наступного року продовжать роботи на площі Двірцевій та закриють на реконструкцію вул. Чернівецьку, що веде до вокзалу. На площу Двірцеву у бюджеті розвитку передбачили 70 млн грн, а на Чернівецьку – 90 млн грн.
У 2020 році також продовжать роботи з будівництва гравійної дороги до житлового масиву «Білогорща» – на це у бюджеті розвитку заклали 29,3 млн грн. Продовжать у 2020 році і реконструкцію вул. Данила Апостола (31,5 млн грн) та вул. Курмановича (69 млн грн).
Ще 40 млн грн планують витратити до реконструкцію вулиці Личаківської від вул. Букової до межі міста. Ще по 20 млн грн передбачили на реконструкцію вул. Пекарської та на будівництво нової дороги з Левандівки на Рясне. На реконструкцію одного з найскладніших перехресть у Львові Сахарова-Нечуя-Левицького-Коперника-Лукіяновича-Вітовського-Героїв Майдану передбачили лише 10 зі 130 млн грн, які необхідні для виконання робіт.
Парки
Наступного року у Львові продовжать ремонт у парках «700-річчя Львова», «Залізна вода», у Личаківському парку та парку ім. Виговського – на ці роботи передбачають 11,5 млн грн. Ще півмільйона гривень планують витратити на ремонт у парку «Піскові озера». Також продовжиться ремонт у парку «Білогорща» на Левандівці – на це в міському бюджеті розвитку передбачили 4 млн грн.
Близько 10,5 млн грн наступного року витратять на ремонт, освітлення та встановлення камер відеоспостереження у парках «Знесіння» та Стрийському парку. 1,2 млн грн планують витратити на ремонт алеї у парку «Високий замок». Ще понад 31,5 млн грн отримає ЛКП «Зелений Львів», яке займається обслуговуванням більшості міських парків.
Під час обговорення бюджету розвитку мер Львова Андрій Садовий попросив передбачити 1 млн грн на облаштування пішохідного мостика на вул. Вільде, що у парку «Знесіння».
Освіта, спорт і медицина
Загалом на освіту наступного року у бюджеті розвитку міста передбачають 177 млн грн. Більша частина цих грошей піде на капітальні ремонти у дитячих садках, школах, ремонти спортзалів та басейнів. Окрім того, міська рада планує відремонтувати 34 шкільних спортивних майданчиків та стадіонів.
У бюджеті розвитку передбачено 500 тис. грн на завершення будівництва дитсадка у Білогорщі та ще 500 тис. грн на реконструкцію будівлі амбулаторії у Рудному під дитячий садок.
У 2019 році міська рада планує витратити 41 млн грн на закупівлю медичного обладнання у міські лікарні та поліклініки. Також наступного року замінять ліфти у трьох медзакладах: 1-й міській поліклініці на вул. Руській, 4-й міській лікарні на вул. Фредра та у 3-й міській лікарні на вул. Раппопорта.
Цього року у бюджеті розвитку передбачили 20 млн грн на будівництво спорткомплексу на Сихові. Це один з наймасштабніших інфраструктурних проектів, які планують втілити у місті. Планувалось, що будівництво спорткомплексу розпочнуть у 2019 році, однак міськрада не змогла визначити підрядника на це будівництво.
23 млн грн наступного року планують витратити на реконструкцію стадіону «Юність» у Парку культури, яка триває уже третій рік. За 4 млн грн планують збудувати новий спортивний майданчик на вул. Величковського, 16-18, а за 5 млн грн реконструювати спорткомплекс на вул. Кастелівці. Ще 8 млн грн планують витратити на капітальний ремонт спортивних майданчиків у місті.
Музеї, театри і бібліотеки
Наступний рік у Львові проголосили роком культури, тому чимала кількість ремонтів у місті припадає саме на заклади мистецтва. Загалом на культуру наступного року у Львові передбачили 53,1 млн грн. В основному, це гроші на ремонти театрів, народних домів, бібліотек музеїв, придбання обладнання для мистецьких шкіл.
5 млн грн передбачили на завершення будівництва інформаційно-освітнього центру на території «Шевченківського гаю» і 1,8 млн на будівництво музею імені Климентія Шептицького.
Наступного року у Львові планують завершити ремонти та реконструкції у п’яти бібліотеках: на вул. Окуневського. 3, вул. Городоцькій, 285, вул. Самчука, 22, вул. Шевченка, 270-А, вул.Стрийській, 79. Також планують завершити облаштування освітнього простору Lviv Open Lab на просп. Червоної Калини.
У бюджеті розвитку передбачають 30 млн грн на виконання програми розвитку культури. Йдеться про різні культурні заходи, конференції, форуми.
Будівництво і реставрація
На охорону історичного середовища у Львові наступного року передбачили 47 млн грн. В основному, це гроші на реставрацію будинків-пам’яток архітектури та міських храмів. Зокрема, 10 млн грн планують витратити на реставрацію будівель колишнього костелу Казимира на вул. Кривоноса, 1, ще 3 млн грн на ремонт території між вул. Винниченка та муром Бернардинів. За 7 млн грн планують реставрувати будинок на вул. Шевченка, 23, а ще за 3 млн грн реставрують фасад 100-літнього будинку на вул. Дорошенка, 19.
7 млн грн у 2020 році планують витратити на облаштування сухого фонтану на площі Галицькій. Йдеться про територію, де раніше був фонтан «Кульбаба»: цього року під час робіт із реконструкції фонтану працівники натрапили на залишки давнього костелу.
Близько 10 млн грн у 2020 році планують витратити на розроблення детальних планів територій, а також на розробку проекту відновлення Пелчинського ставу.
Громадський бюджет
Громадський бюджет – це проекти мешканців Львова, які реалізують за кошти міського бюджету, їх обирають самі містяни за допомогою голосування. У 2020 році на такі проекти витратять 49,7 млн грн.
Великі проекти, які реалізують за гроші міста – це закупівля діагностичного обладнання в пологовий будинок на вул. Раппопорта; створення зони для відпочинку та навчання у школі №30, що на вул. Мазепи; ремонт харчоблоку у школі №29 в Винниках; придбання музичного інструменту маримби для музично школи №2. Окрім того, наступного року розпочнуть реалізацію близько 40 малих проектів у всіх районах міста.
Інше
У бюджеті розвитку на 2020 рік передбачили 76 млн грн ЛКП «Зелене місто», зокрема і на будівництво сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій. Роботи з будівництва заводу мали стартувати ще у 2019 році, однак міська рада лише 12 грудня визначила підрядника для про підготовчих робіт.
Львівські комунальні підприємства «АТП» та «Львівелектротранс» отримають 175,9 млн грн. Це гроші за закупівлю нового транспорту, розрахунки з боргами зарплати працівникам тощо.
Понад 20 млн грн з бюджету розвитку планують витратити на ремонти будинків. Майже 4 млн грн планують витратити на придбання житла для дітей-сиріт та багатодітних сімей і ще 2,7 млн грн на придбання квартир для мешканців аварійних будинків.
Районні адміністрації цього року отримають на ремонти доріг, дитмайданчиків придбання ліфтів у будинки та благоустрій вулиць отримають по 35 млн грн.
У 2020 році міська рада планує замовити проект крематорію для померлих – на це витратять близько 3 млн грн.
Понад 32 млн грн у наступному році отримає ЛКП «Муніципальна варта», яке займається охороною комунальних закладів та порядку на вулицях у центрі міста.
25 млн грн у бюджеті розвитку передбачили для розвитку Винників. Ще 5 млн грн отримують Брюховичі та 1 млн грн – смтРудне.