У Львові розглянуть можливість будівництва крематорію
Представники духовенства схвалили ініціативу Львівської міськради щодо цього питання
До теми
У Львівській міській раді працюватиме спеціальна робоча група з питань будівництва крематорію. Відповідне розпорядження опублікували на сайті ЛМР 14 червня.
У прес-службі ЛМР повідомили, що очільницею робочої групи стане директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк. Робоча група поки не розпочала працювати, а перше засідання планують провести після 24 червня.
До складу робочої групи також увійшли директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич, заступник директора департаменту житлового Олександр Одинець, директор комунальної установи Інституту міста Олександр Кобзарев та заступниця директора юридичного департаменту Ірина Редько.
Робоча група має визначити можливе місце розташування крематорію у Львові, а також вивчити можливість будівництва такого об'єкту, враховуючи екологічні фактори, суспільні запити та залучення потенційних інвесторів.
У квітні львівська мерія заявила про потребу придбання земельної ділянки під нове міське кладовище. Загалом у Львові налічується 12 цвинтарів, з них діючими вважаються лише чотири. При цьому поховання дозволені лише на Голосківському кладовищі. На Янівському, Сихівському і Личаківському дозволено лише підхоронювати на вже існуючі ділянки.
Також у квітні між посадовцями Львівської міськради та представниками духовенства відбулася зустріч, на якій обговорили позицію релігійних громад щодо спорудження крематорію у Львові.
«Добре, що міські очільники цікавляться позицією церкви щодо цього питання. У протестантських церков немає жодних заперечень стосовно цієї ініціативи. Ми віримо у слова Святого Писання: «Порох ти і до пороху повернешся». Спосіб поховання не змінює суті обряду. Тож єдине застереження від церкви полягає в тому, що потрібно зберегти церемонію поховання», – розповів ZAXID.NET про підсумки зустрічі голова львівського осередку Всеукраїнского руху Реформації Дмитро Колесник.
Такої ж думки дотримуються представники інших конфесій, які були присутні на зустрічі.
«Мені відомо про проблему нестачі землі для поховань. Дивує, що в гонитві за землею, ніхто не передбачив необхідні гектари для кладовищ. Християнська традиція не передбачала спалювання, однак у нас були цілі археологічні культури, які мали таку традицію. У комплексі крематорію має діяти міжконфесійна каплиця, де рідні могли б попрощатись з померлим. Від церкви залежить, як переконати людей, що в цьому нема нічого поганого. І потрібно законодавчо закріпити добровільність кремації та ритуал відспівування священиком», – пояснив ZAXID.NET позицію Православної Церкви в Україні Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.
Архієпископ-митрополит Львівський Римо-Католицької церкви Мєчислав Мокшицький наголосив, що кремацію вже застосовують в багатьох країнах Європи та світу. Він також нагадав про важливість гідного ритуального вшанування після кремації померлого.
На території України діє три крематорії у Києві, Харкові та Одесі. У 2018 році в Одесі застосували кремацію щодо 14% померлих, у Києві та Харкові такий показник становив 65%.