Два варіанти реконструкції найскладнішого перехрестя у Львові
Колію на вул. Коперника продовжать, а на частині вул. Героїв Майдану пропонують лівосторонній рух
Фахівці Львівського комунального підприємства «Львівавтодор» провели транспортне моделювання та напрацювали два варіанти реконструкції найскладнішого у Львові перехрестя вул. Сахарова – Вітовського – Коперника – Нечуя-Левицького – Героїв Майдану. Остаточний проект реконструкції цього перехрестя мають підготувати до кінця року.
Обидва варіанти реконструкції перехрестя передбачають продовження односторонньої трамвайної колії по вул. Коперника так, щоб трамваї з вул. Княгині Ольги могли їхати в центр через вул. Коперника – Дорошенка. Також планується, що трамваї зможуть повертати з вул. Сахарова через вул. Нечуя-Левицького на вул. Київську. Обидва варіанти також передбачають зручну велоінфраструктуру та безпечніші пішохідні переходи.
Перший варіант реконструкції перехрестя, який запропонований у детальному плані цієї території, пропонує лівосторонній рух на вул.Героїв Майдану на під’їзді до перехрестя. Вулицю Героїв Майдану біля перехрестя розділять на дві частини, при цьому автомобілі заїжджатимуть на перехрестя з лівої частини дороги, а назад повертатимуться з правої.
Помаранчевим кольором на схемі позначено смуги громадського транспорту, сірим - смуги для руху автомобілів, рожевим - велодоріжки
Як після реконструкції на перехресті суттєво зміниться організація руху
Вулицю Героїв Майдану біля перехрестя розділять на дві частини, які далі перехрещуватимуться та будуть переходити у суцільну дорогу
Цей варіант реконструкції перехрестя передбачає, що біля LEM Station з’явиться більше місця, який можна використати для розвитку громадського простору. За словами керівника відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Романа Зубачика, цей варіант допоможе спростити світлофорне регулювання та на третину підвищити пропускну здатність перехрестя загалом.
«Зараз ті, хто їде по вул. Героїв Майдану, змушені пропускати автомобілі, які рухаються вул. Вітовського навіть на зелений сигнал. При пропонованому варіанті цього моменту уже не буде. Ще одна перевага цього варіанту, що регулювання на цьому перехресті буде безконфліктним і для пішоходів, і для водіїв. Також площа перехрестя зменшиться, воно стане безпечнішим», – розповів Роман Зубачик.
Якщо перехрестя реконструюють за цією схемою, то трамвайні зупинки в напрямку вул. Вітовського та вул. Коперника будуть рознесені окремо. Для автомобілів передбачається прямий заїзд до центру вулицею Коперника, але пропонується лише одна смуга руху на виїзд з центру.
Недоліком цього варіанту, за словами Романа Зубачика, є те, що на вул. Лук’яновича (паралельна вул. Коперника) посилиться рух автомобілів, оскільки транспорт, який раніше повертав з вул. Коперника на вул. Вітвоського чи вул. Героїв Майдану, направлять на вул. Лук’яновича.
Другий варіант реконструкції перехрестя пропонує більш класичну організацію руху на вул. Героїв Майдану. Зупинка трамваїв в напрямку вул. Коперника і Вітовського у цьому варіанті є спільною для всіх маршрутів. Виїзд з центру по вул. Коперника для автомобілів є прямим і максимально зручним, заїзд натомість – ускладненим.
Другий варіант реконструкції перехерестя із більш класичною організацією руху на Героїв Майдану
«Другий варіант має схожі особливості до першого, але має гіршу пропускну здатність, бо автомобілі, що рухаються з вул. Героїв Майдану, надалі будуть змушені пропускати транспорт, що рухається по вул. Вітовського», – каже Роман Зубачик.
Фахівці також обговорюють можливість руху автобусів по вул. Сахарова на естакаді разом з трамваями і, відповідно, облаштування спільних зупинок для трамваїв і автобусів. Це може дозволити автобусам під час заторів економити до 10 хвилин при проїзді від вул. Сахарова від вул. Горбачевського до вул. Вітовського.
Зазначимо, що перехрестя вулиць Сахарова, Вітовського, Коперника, Нечуя-Левицького, Героїв Майдану та Лук’яновича є одним з найскладніших для проїзду транспорту та подолання пішоходами. Через це перехрестя проходить автобусні маршрути № 9, 21, 24, 42, 43, 45, 48, 114 та трамвайні №1,3,4,9.