Львів потрапив до п'ятірки найпривабливіших для інвесторів міст України
Антикорупційні дослідники оприлюднили розвідку щодо прозорості інвестиційної галузі українських міст
Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України. Львів у цьому рейтингу посів четверту сходинку, а Івано-Франківськ став найкращим містом в Україні відповідно до показників інвестиційної прозорості.
Як йдеться на сайті організації, у містах перевіряли наявність антикорупційних програм, політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів та можливостей у інвестиційному секторі та інше.
Перше місце у рейтингу здобув Івано-Франківськ, отримавши 15 балів з 20 можливих. Для досягнення максимального показника місту радять впровадити електронні аукціони сезонної торгівлі, підключити місто до платформи, яка допомагатиме людям відкрити власний бізнес, опублікувати перелік чинних регуляторних актів, включити до членів виконавчого комітету підприємців. Найкращою практикою Івано-Франківська було визнано Інвестиційний портал міста.
Друге місце посів Київ, третє – Вінниця, четверте – Львів, а п’яте у Білої Церкви Київської області.
Рейтинг найпривабливіших для інвесторів міст України, графіка Transparency International (натисніть для збільшення)
Над дослідженням спільно з експертами організації працювали іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які мали відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері. Найнепрозорішим з 17-ти виявився індикатор підключення до офіційної платформи, яка допомагає людям відкрити власний бізнес – лише у Вінниці та Житомира наявне підключення. Найпрозорішим є індикатор щодо розміщення на сайті інформації про інвестиційні об’єкти/проекти які пропонуються міською владою не залежно від форми власності – у 69% міст наявна ця інформація.
«Результати такого дослідження допоможуть зменшити корупційні ризики, полегшать процес інвестування та створення нового бізнесу на місцевому рівні», – зазначили в Transparency International.