Львів відвідав американський нобелівський лауреат родом із Золочева

СуспільствоОрися Шиян, 30 вересня 201514492
Роалд Гоффман під час зустрічі з міським головою Львова

Сьогодні, 30 вересня, до Львова завітав лауреат Нобелівської премії в галузі хімії Роалд Гоффман, який народився в Україні. Науковець зазначив, що для нього велика честь бути у Львові та долучитись до підтримки України в часи, коли вона їй дуже необхідна.

«Дуже приємно бути у місті, де навчався мій батько та де мої батьки провели багато щасливих днів. Бажаю Україні та Львову усього найкращого», – повідомив професор Роалд Гоффман.

Міський голова Львова подарував почесному гостю ювілейну монету, випущену до 150 річчя з нагоди дня народження митрополита Андрея Шептицького. Андрій Садовий наголосив, що для Львова важливо, щоб такі люди як Роалд Гоффман приїжджали та читали лекції для студентів, а також ділилися своїми цінними думками.

Лауреат Нобелівської премії в галузі хімії, професор Корнельського університету Роалд Гоффман прочитав у Франковому університеті лекцію на тему «Protochemistries are a Bridge» («Протохімія як місток»).

Роалд Гоффман народився у Золочеві, що на Львівщині, у єврейській родині. Згодом сім’я емігрувала до США. У Гарвардському університеті він отримав ступінь доктора хімії. У 1981 році спільно з японським ученим Фукуі Кен'іті здобув Нобелівську премією з хімії.

У 2013 році Роалд Гоффман був серед інтелектуалів, що підписали звернення світової академічної спільноти на підтримку українського Євромайдану.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук