Львів за місяць недоотримав за паркування 174 тис. грн
За березень 2011 року міський бюджет недоотримав від сплати за паркування 52% від запланованих коштів, або 174,4 тис. грн, повідомили в ЛКП «Муніципальна дружина», яке займається частиною паркувальних зон міста Львова.
«За березень, якщо взяти по всіх зонах паркування, якщо ми мали зібрати 100% суми, то ЛКП «Муніципальна дружина» зібрала десь приблизно 48% від тої суми, яку повинна була зібрати. То була 161 тис. грн за березень», - повідомив 29 квітня журналістам директор ЛКП «Муніципальна дружина» Семен Мисяк. При цьому він уточнив, що ЛКП займається лише частиною паркувальних зон, в той час як іншою частиною займаються приватні фірми.
Основна причина недоотримання коштів, за словами Мисяка, полягає в недобросовісному ставленні до сплати збору за паркування з боку водіїв, які в центральній частині міста дуже часто сплачують лише 4 грн за першу годину паркування, залишаючи свій автомобіль на паркомісці впродовж усього робочого дня. При цьому дієвих механізмів притягнення неплатників збору до відповідальності наразі не існує, наголосив директор ЛКП «Муніципальна дружина». Над розробкою таких механізмів, за його словами, зараз працюють юристи Львівської міської ради.
«Згідно з проведеним моніторингом ми побачили, що більшість транспортних засобів оплачують за годину, а потім категорично відмовляються решту суми оплачувати, або не оплачують зовсім. Основна причина недозбору – те, що прийшла людина, оплатила за годину, а стоїть цілий день. І все, потім паркувальник не має механізму в нього вибити решту грошей. Хто порядний, доплачує ще 4 грн. Одиничні випадки бувають такі, що людина стоїть 8 годин, приходить і оплачує», - зазначив Семен Мисяк. Як правило, за його словами, справно платять за паркування переважно гості Львова з інших міст та країн, які не орієнтуються в місцевому законодавстві.
Як розповіли журналістам оператори-паркувальники ЛКП «Муніципальна дружина», що займаються паркувальною зоною на просп. Шевченка, загалом близько 40-50 водіїв не повністю сплачують збір за паркування. Певна частина із них при цьому посилається на те, що плата 4 грн за годину є занадто високою. Окрім того, значна частина водіїв запаркованих автомобілів, за їхніми словами, займає паркомісця у цій паркувальній зоні, користуючись різноманітними службовими посвідченнями.
Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, у місті є 2 зони вуличного паркування. Перша охоплює парковки в центральній частині міста, кількість міць для паркування в ній становить 389, плата за 1 годину – 4 грн. Друга зона паркування охоплює парковки поза центральною частиною міста, кількість місць – 583, плата за 1 годину – 2 грн.
Як інформував ZAXID.NET , у коментарі для видання 27 квітня начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестиції Львівської міської ради Сергій Кіраль, розповідаючи про перспективи побудови підземного паркінгу біля Львівського національного університету ім. І. Франка, зазначив: «Поки ми не піднімемо тарифи до 1-2 євро за годину, як це є в Європі, ми не можемо розраховувати на інвестиційну привабливість будівництва підземного паркінгу як окремого об’єкта».
Відтак, за словами Кіраля, розглядається варіант створення спільного підприємства за участі іноземного інвестора, яке могло б займатися усіма або частиною паркувальних зон у Львові.