LvivMozArt: «Ода до радості» у фіналі

Головні події дев’ятого, останього дня фестивалю класичної музики

КультураК.С., 11 серпня2871
LvivMozArt: «Ода до радості» у фіналі
фото LvivMozArt
YsOU — колектив, заснований Оксаною Линів у 2016 році

Третій фестиваль класичної музики LvivMozArt закриється грандіозним симфонічним концертом у Львівській опері.

На закритті фестивалю прозвучать знакові твори патрона фестивалю Франца-Ксавера Моцарта та Людвіга ван Бетховена у виконанні Молодіжного симфонічного оркестру України (YsOU).

YsOU — колектив, заснований Оксаною Линів у 2016 році. Це молоді музиканти з усіх куточків України, віком від 12 до 22 років, діти Незалежної України, що є вже визнаними культурними амбасадорами України в світі.

Розпочне концерт кантата «Перший весняний день» Франца Ксавера Моцарта – музичного просвітника Галичини, що залишив по собі яскравий слід в мистецькому житті Львова, де він прожив майже 30 років. Щороку фестиваль LvivMozArt відкриває для публіки музику Франца Ксавера в знак пошани та подяки до видатного молодшого сина Моцарта.

Кульмінацією концерту-закриття Третього фестивалю LvivMozArt стане твір великого німецького композитора Людвіга ван Бетховена. У 2020 році світ святкуватиме 250 річницю з дня народження Людвіга ван Бетховена.

Ідею створення Симфонії №9 композитор проніс через усе життя, вона стала квінтесенцією його творчих пошуків та ідеалів.

Ще в юності Бетховена вразив вірш Фрідріха Шиллера «Ода до радості». У 4-тій частині Симфонії у виконанні великого складу оркестру, підсиленого хором та солістами, звучить відома «Ода до радості», що через свій потужний зміст стала загальноєвропейським гімном єднання та свободи людства.

Так завершиться фестиваль, який попрощається зі Львовом до наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук