Львівщина – одна з перших в Україні за вкладеними інвестиціями
Про залучення коштів у регіони говорили на 16 Міжнародному економічному форумі
Закордонних інвесторів потрібно переконувати, що в Україні їхні майнові права будуть захищені. А Львівщина, з огляду на інвестиційний клімат, стала провідним регіоном. Ці питання обговорили 3 листопада 16-й Міжнародному економічному форумі.
«Але мало про це знають за кордоном. І наше завдання зараз - так званий ребрендинг України, щоб коли слово «Україна» почули іноземці, це не був якийсь опір і відчуття – «Боже, це корупція і війна». Треба, щоб думали: «Боже, які класні люди. Це хайтек, це ігротек, наприклад», ― наголосив директор державного офісу залучення та підтримки інвестицій Данило Білак.
Вже у перший день роботи форуму з’явилися інвестори, які зацікавилися розвитком машинобудування у нашому регіоні.
«Йдеться про машинобудування, дуже важливий проект. І дуже добре, що є на форумі міністр інфраструктури. Я думаю, ми будемо мати коротку спільну розмову. І будемо вірити, що цей проект реалізується», ― розповіла начальник міського управління зовнішньоекономічних відносин Ольга Сивак.
Поміж тим, міністр інфраструктури України говорив також і про перспективи для держави загалом. Розповів про залучення України до так званого шовкового шляху, що поєднує Європу та Азію. Йдеться про участь у транзитних перевезеннях. Але для цього, наголосив урядовець, доведеться завершити розбудову автомобільних переходів і сполучення з країнами ЄС.
«Це насправді не тільки проблема Львова і Краковця. У нас є маса доріг, коли з європейського боку йде чотирисмуговий автобан і завершується на території України піском або нічим. Тому ми хочемо спільно звернутися до Єврокомісії, отримати необхідні кошти ― як від них, так і з українського бюджету, щоб завершити цю мережу на території України. Щоб вона не вела в нікуди», ― зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
За словами міністра, наступного року у будівництво доріг в Україні вкладуть 40 мільярдів гривень.
16-ий економічний форум триватиме два дні. Агропромисловий розвиток, енергозбереження і транскордонна співпраця будуть головними темами панельних дискусій.