Львівська мерія перейде на обов'язкові електронні закупівлі через ProZorro
Вже з 1 лютого 2016 року у Львівській міській раді планують проводити через електронну систему закупівель ProZorro. Міські депутати запропонували не чекати з цим до середини року, коли у дію вступить Закон України «Про публічні закупівлі» і це стане обов’язковою умовою, а запровадити електронні торги вже систему державних електронних закупівель вже з 1 лютого.
«Система електронних закупівель ProZorro це механізм, який запровадили спочатку IT-волонтери, а потім з ним почали працювати в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Основна їх мета - зробити державні закупівлі більш прозорими, саме електронний формат дозволяє це зробити», - пояснив депутат Андрій Пундор, голова постійної депутатської комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва.
В свою чергу, в.о. керівника управління економіки Львівської міської ради Вікторія Довжик заявила, що проект рішення про запровадження системи електронних закупівель буде винесено на наступне засідання міського виконавчого комітету.
До речі, в Ратуші, електронний майданчик діє ще з минулого 2014 року, проте він не є обов’язковим і в результаті, не став популярним. За словами Пундора чиновники сприймають його радше як додаткову роботу, а не як антикорупційний механізм .
«Система електронних закупівель виявилась не дуже популярною. Провели лише 21 закупівлю на суму близько 164 тисяч гривень. Коли ми запитали, яку це становить питому частку від всіх закупівель Львівської міської ради виявилось, що це навіть не 1%», - пояснив депутат.
Натомість, Пундор підкреслює, що навіть в експериментальному режимі, використання системи ProZorro вже дозволило зекономити понад 500 млн грн. бюджетних коштів.
Показово, що у мерії планують також суттєво знизити нижню межу, після якої будуть проводитись тендери через сайт ProZorro - її хочуть запровадити вже для закупівель понад 20 тис. грн.
ProZorro – система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета – прозоре і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників.