Львівська мерія запропонувала чотири варіанти перейменування вулиць на честь Яцека Куроня

Проголосувати за будь-який з них можна до 29 грудня

СуспільствоОрися Шиян, 30 листопада 2017161512
Яцек Куронь народився у Львові

Львівська міськрада оголосила опитування громадськості щодо присвоєння вулиці чи скверу імені Яцека Куроня. Опитування триватиме місяць, серед варіантів ‒ три вулиці та сквер біля польського консульства, повідомляє управління культури.

Опитування триває до 29 грудня на сайті ЛМР.

Комісія з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові визначила кілька варіантів для вшанування пам’яті Яцека Куроня:

1. Вулиця між Зеленою та Пирогівкою

2. Вулиця між Угорською та Луганською

3. Вулиця між Б.Хмельницького та Кукурудзяною

4. Сквер біля Генерального консульства Польщі у Львові на вулиці Івана Франка.

«Звертаємося з пропозицією долучитися до вибору, яка саме вулиця чи сквер у Львові носитиме назву Яцека Куроня. Опитування на сайті міської ради триватиме з 29 листопада до 29 грудня цього року», ‒ повідомили в управлінні культури ЛМР.

Нагадаємо, до Львівської міської ради звернулася ініціативна група з пропозицією присвоєння одній з львівських вулиць чи скверів імені Яцека Куроня, почесного громадянина Львова, приятеля України та послідовника ідей Ґедройця. Серед обговорюваних варіантів були вулиці Карбишева чи навіть Стрийська, на якій Куронь народився. Але це викликало жваве обговорення і спротив громадськості. Андрій Садовий заперечив таку можливість.

Яцек Куронь народився у Львові 3 березня 1934 року, згодом переїхав до Польщі. Він відіграв ключову роль у діяльності польської антикомуністичної опозиції 60-80-х років минулого століття, був одним із засновників «Солідарності». Свого часу він відіграв також ключову роль у розв'язанні конфлікту навколо військових поховань на Личаківському цвинтарі. У 2002 році Яцеку Куроню було присвоєно звання Почесного громадянина Львова. Він мешкав у будинку №38 на вул. Стрийській, у 2012 році на цьому будинку встановили меморіальну таблицю на його честь. Помер 17 червня 2004 року у Варшаві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук