У Львові відкрили таблицю польському борцю за незалежність Яцеку Куроню

Марта Кривецька, 6 липня 20128153
У Львові відкрили таблицю польському борцю за незалежність Яцеку Куроню
фото novpol.ru
Яцек Куронь

Сьогодні у Львові відбулося відкриття меморіальної таблиці імені Яцека Куроня - видатної постаті польської боротьби за незалежність, громадського діяча та політика, прибічника ідеї незалежності України, Білорусії та Литви.

Таблицю встановили на будинку №38 на вул. Стрийській, де народився і певний час мешкав Яцек Куронь. Урочистості відбулися за участі генерального Консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда та міського голови Андрія Садового.

«Для міста Львова – це велика честь… Є люди, які мають загострене відчуття справедливості, а є люди, які і є справедливість. Думаю, що багато речей, які робив Яцек Куронь в Польщі, міг хтось ставити під сумнів, але це велика людина. Нам його бракує, бо він був мудрий, він безмежно любив людей. Це велика честь для нашого міста, що він був громадянином Львова», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відкриття меморіальної таблиці було пропозицією товариства ім. Гаї та Яцека Куронів. Ця ідея отримала підтримку у польському та українському середовищі науковців, діячів культури та активістів громадського життя. Зокрема, до організації долучилися Об'єднання українців у Польщі, Український католицький університет, незалежний культурологічний часопис «Ї», Український центр Міжнародного ПЕН-клубу та Західна аналітична група.

«Ця таблиця місту Львову і нам всім має ще раз приблизити Яцека Куроня. Те, що ми зараз маємо у міжнародних відносинах, багато в чому завдячуємо Яцеку Куроню. Ще буде дуже багато і творів і концепцій, які будуть спиратись на стратегічні думки Яцека Куроня. Але передусім він був дитиною Львова і трохи батяром львівським», - зазначив Ярослав Дрозд.

Під час урочистого відкриття також виступив друг Яцека Куроня Адам Міхнік, який зазначив, що Яцек Куронь був справжнім патріотом Львова.

Нагадуємо, що завтра, 7 липня, в Українському католицькому університеті відбудеться круглий стіл, присвячений  пам'яті Яцека Куроня на тему «Україна і Польща в сучасному світі». Початок о 9:30. На відкритті виступатимуть Кардинал Любомир Гузар та Данута Куронь. Перша частина круглого стола буде присвячена постаті Яцека Куроня та його «українським текстам». Також гостям покажуть документальний фільм «Поєднання» про останнє його перебування у Львові у 2002 році. Доповідачі другої частини, яка стосуватиметься українсько-польських стосунків, говоритимуть про шанси та загрози, які стоять перед двома суспільствами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук