На честь Яцека Куроня у Львові планують перейменувати вулицю Карбишева

СуспільствоІ.Р., 18 листопада 201711078
На честь Яцека Куроня у Львові планують перейменувати вулицю Карбишева
фото Google Maps
Вулиця Карбишева розташована у Сихівському районі Львова

Львівська міськрада розглядає можливість перейменування вулиці Карбишева на честь відомого польського діяча Яцека Куроня. Відповідний проект ухвали оприлюднений на офіційному порталі депутатів ЛМР.

Нагадаємо, що раніше з ініціативою перейменування однієї з вулиць Львова на честь Яцека Куроня виступила група відомих львів’ян. У відкритому листі, опублікованому порталом Zbruc, йшлося про «одну з центральних вулиць». Міський голова Андрій Садовий підтримав цю ініціативу, але у своєму блозі запропонував перейменувати на честь Куроня «одну з львівських вулиць». Пізніше ЗМІ припускали, що на честь Куроня можуть назвати вул. Стрийську, оскільки він жив на цій вулиці. Однак мер категорично заперечив можливість перейменування магістральної вул. Стрийської.

Тепер же на депутатському порталі оприлюднений проект ухвали, який підготувало управління культури ЛМР. Цим проектом управління культури пропонує перейменувати на честь Яцека Куроня вул. Карбишева, розташовану в Сихівському районі між вул. Стуса та Угорською.

Як зазначається в проекті ухвали, у разі її прийняття, Сихівська райадмністрація протягом місяця має виготовити і встановити відповідні таблиці з новою назвою вулиці. Зазначимо, що наразі це лише проект, його ще мають погодити профільні комісії та підтримати депутати під час засідання сесії. Крім того, як уточнили в прес-службі ЛМР, питання перейменування вулиці на честь Яцека Куроня винесуть на обговорення з громадськістю. Відтак, не виключено, що в ході обговорень з'являться інші варіанти вулиць для перейменування на честь Яцека Куроня.

Названу на честь радянського генерала Дмитра Карбишева вулицю у Львові намагаються перейменуватиме не вперше. У червні 2017 року депутати ЛМР не проголосували за перейменування вул. Карбишева на Віденську. Серед аргументів противників такої назви було те, що в офіційному опитуанні на сайті ЛМР найбільше голосів львів’яни віддали за інший варіант назви – на честь діячів УПА, УГА та «Просвіти» братів Дужих.

За інформацією управління культури ЛМР, ім’я генерала Карбишева не увійшло до переліку імен, які підпадають під закон про декомунізацію. «Однак, враховуючи численні звернення громадян, громадських організацій та активістів, комісія з перейменування вулиць вирішила рекомендувати Львівській міській раді перейменувати вулицю Карбишева в рамках загальнодержавного процесу засудження радянської ідеології та пропаганди», – мовиться у пояснювальній записці до проекту ухвали, підписаній директоркою департаменту розвитку та в.о. начальниці управління культури Наталією Бундою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук