Львівська міськрада повернула ще одне з вкрадених за «Аферою століття» приміщень
Господарський суд Львівської області скасував запис про державну реєстрацію на нежитлове приміщення площею 175,7 м2 на вулиці Замкова, 9 у Львові, яке було вилучене з комунальної власності внаслідок шахрайських дій. За рішенням суду приміщення буде повернене у комунальну власність Львова. Про це повідомили «Наші гроші. Львів», посилаючись на рішення суду, розміщене в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно з матеріалами справи, право власності було зареєстроване 13 листопада 2016 року приватним підприємством «Грот» на підставі розпорядження Галицької районної адміністрації № 201 від 12 березня 2001 року. Проте, як з’ясували прокурори, такого розпорядження не існувало, внаслідок шахрайства приміщення було незаконного виведене із комунальної власності міста.
Через тиждень, 19 листопада 2016 року ПП «Грот» продало це приміщення новому власнику – ПП «K.P.O.K.-7». Такий швидкий продаж був необхідним для того, щоб «створити» так званого добросовісного набувача майна. Проте прокуратурі вдалось довести, що добросовісного набування майна не було, оскільки ПП «K.P.O.K.-7» придбало приміщення в «особи, яка не мала права відчужувати це майно».
Суд задовольнив позов Львівської місцевої прокуратура №2 в інтересах Львівської міської ради про витребування нежитлового приміщення з чужого незаконного володіння. Судом також скасовано запис про державну реєстрацію права власності ПП «K.P.O.K.-7» на це приміщення на Замковій.
Власником ПП «Грот», яке на даний момент вже має іншу назву – ПП «ТМ Тріада», є Артем Шпота, якого затримували як підозрюваного в рамках кримінального провадження про незаконне відчуження комунального майна. У червні 2017 року він вийшов під заставу у 240 тис. грн.
Власником ПП «K.P.O.K.-7» є Олег Рогоцький, який є одним з основних фігурантів «Афери століття», проте наразі не фігурує серед підозрюваних у кримінальному провадженні.
Як повідомляв ZAXID.NET, у листопаді 2016 року спеціалісти управління комунальної власності Львівської міськради виявили, що десятки комунальних приміщень за шахрайською схемою перейшли у приватні руки. Майно приватизували підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Пізніше суд арештував 24 приміщення із цього списку.
Нагадаємо, 10 жовтня Вищий господарський суд України повернув у комунальну власність Львова нежитлове приміщення площею 104,6 м2 на вул. Старознесенській, 194, яке разом із десятками інших об’єктів нерухомості було незаконно відчужене з комунальної власності Львова.