Львівська облрада передбачила ₴500 тис. на відшкодування відсотків за кредитами малого бізнесу
До теми
На Львівщині учасники АТО, які стали підприємцями, можуть скористатися програмою відшкодування відсотків за кредитами з обласного бюджету. Така підтримка малого підприємництва передбачена у Програмі підвищення конкурентоспроможності Львівської області, за яку проголосували депутати під час засідання сесії Львівської облради у вівторок, 14 січня.
Загалом на ці цілі передбачено 500 тис. грн, повідомив начальник департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.
Він поінформував, що на участь у програмі мікрокредитування малого бізнесу у 2016 році подалися 29 суб’єктів. 16 із них із жовтня минулого року почали отримувати відшкодування відсоткової ставки за кредитами банків на рівні облікової ставки НБУ.
За його словами, таку підтримку отримують учасники бізнес-інкубатора «Нові можливості», створеного у межах проекту, фінансованого фондом «Відродження», для розвитку самозайнятості та створення підприємств учасниками АТО та членами їх сімей.
«Щоб брати участь у програмі мікрокредитування колишньому учаснику АТО - підприємцю треба бути учасником бізнес-інкубатора. Якщо ж ні, то він має зарезервувати на банківському рахунку суму у 20% кредиту. Кредити малі підприємства можуть брати на придбання основних засобів, на оборотні засоби, на здійснення торгівельної діяльності. Пріоритетними для програми є деревообробна галузь, меблева та харчова», - сказав Роман Филипів.
Нагадаємо, у січні у Львові завершився відбір учасників проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка населення, яке постраждало внаслідок конфлікту в Україні». Із 400 поданих заявок комісія обрала 240 кандидатів, яких навчать організації власних проектів та порадять як розширити вже існуючу справу. На конкурсі оберуть найкращі бізнес-плани, які отримають до 55 тис. грн грантових коштів.
Протягом двох попередніх років «Клуб Ділових Людей» організував дві хвилі бізнес-інкубатора «Новий відлік» (від МФ «Відродження) та першу хвилю проекту «Міграція для загального блага» (від МОМ).