Львівська облрада прийняла програму без чіткого розподілу коштів

СуспільствоВ.П., 1 березня 20163320

Львівська облрада виділила 2 млн грн на закупівлю медичного обладнання для десятьох амбулаторій сімейної медицини в області. Однак, яким саме має бути це обладнання - невідомо, бо у документі про це не йдеться.

Виділити 2 млн грн на розвиток сімейної медицини в області ЛОР попросив департамент охорони здоров'я Львівської ОДА. За гроші із обласного бюджету профільний департамент ЛОДА обіцяє забезпечити 10 амбулаторій сімейної медицини необхідним обладнанням.

Програма передбачає, що оснащення закладів має зрости з 84% до 87%. Разом з цим програма повинна забезпечити збільшення показника закінченого лікування у сімейного лікаря з 74,5% до 77% та збільшення кількості населення, охопленого сімейною медициною, з 67,26% до 69,2%. Утім чиновники із адміністрації не зазначили, яке саме обладнання треба придбати.

З огляду на це фракція «Об’єднання «Самопоміч» запідозрила, що Програма розвитку сімейної медицини може містити корупційну складову і відмовилась голосувати за її підтримку без детального розпису використання бюджетних коштів.

«Ми всіляко будемо підтримувати розвиток сфери охорони здоров’я та сімейної медицини зокрема, та попри все хочемо виключити корупційну складову з процесу, – коментує голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Інна Свистун. – Нас просять виділити 2 млн. на медичне обладнання, але не вказують, яке саме. Пропонуємо припинити механізм ручного регулювання і розподілу коштів у всіх програмах, які ми сьогодні слухаємо і дійти до того, щоб кожна програма мала чіткий механізм розподілу коштів».

Крім того депутати зауважили, що в самій програмі немає механізму її реалізації, тільки пояснювальна записка. Навіть не вказано, за яким принципом розподілятимуть обладнання між районами. Лише зазначено, що збір заявок здійснює профільний департамент, згодом передає їх на комісію охорони здоров’я і за погодженням комісії департамент видає обладнання на заклади.

«Необхідно, щоб профільний департамент розробив положення про порядок проведення конкурсу і створив конкурсну комісію, в яку ввійдуть громадськість, депутати і обов’язково профільні заступники голів ЛОДА і ЛОР. Тоді можна буде говорити про прозорізть розподілу обладнання. В іншому випадку невідомо, хто отримає це обладнання», – додає депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

Та попри аргументи «Самопомочі», 56 депутатів дозволили виділити 2 млн грн на закупівлю невідомого обладнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук