Львівська облрада пропонує зміни до Бюджетного кодексу заради АПК

Економіка6 квітня 20116841

Львівська обласна рада на сесійному засіданні 5 квітня звернулася до керівництва держави з пропозицією внести зміни до Бюджетного кодексу, згідно з якими фінансуванню агропромислового комплексу надавався б першочерговий статус захищеної статті.

«Надмірна концентрація фінансових ресурсів у Державному бюджеті України не дає можливості органам виконавчої влади на місцях проводити гнучку політику у сфері агропромислового комплексу. Адже наявність різних природно-кліматичних умов, розміщення продуктивних сил та ряд інших факторів вимагають специфічного підходу до вирішення проблем в агропромислового комплексі на відповідній території», - йдеться у зверненні.

Депутати також вказали, що бюджетним законодавством суттєво обмежено надходження до обласного і районних бюджетів доходів на виконання власних повноважень. Зокрема, питома вага таких надходжень в обласному бюджеті на 2011 рік становить 2,1% - іншими словами, галузь агропромислового комплексу фінансується за «залишковим принципом».

«Пропонуємо внести зміни до статті 90 Бюджетного кодексу України та враховувати видатки на фінансування агропромислового комплексу щорічно для обласного бюджету при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів з Державного бюджету України», - йдеться в тексті звернення.

Як пояснив у коментарі для ZAXID.NET 6 квітня голова постійної комісії Львівської обласної ради з питань розвитку села та АПК Петро Пешко, який представляв проект звернення, йдеться про те, щоб в обласному бюджеті Львівщини була можливість надати статті щодо видатків на АПК першочерговий статус, аналогічний до, наприклад, видатків на охорону здоров’я.

Це, за словами голови комісії, дозволило б програмам з розвитку сільського господарства Львівщини розпочинати функціонування з 1 січня кожного року, що, своєю чергою, покращить можливості для підготовки до сезону для виробників сільськогосподарської продукції і в результаті призведе до суттєвого підвищення показників збору урожаю.

Звернення підтримало 68 депутатів; його скеровано до Президента України, Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України.

Як інформував ZAXID.NET , у 2011 році на фінансування АПК Львівщини передбачається виділити 6,5 млн грн з обласного бюджету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук