Львівська облрада просить Колеснікова врятувати «Львівські авіалінії»
Львівська обласна рада звернулася до віце-прем’єр-міністра України Бориса Колеснікова з проханням вирішити питання щодо збереження та подальшої діяльності Державного авіаційного підприємства «Львівські авіалінії», а також знайти винних у скрутному становищі підприємства і протягнути їх до відповідальності.
Як зазначено в зверненні, на сьогодні ДАП «Львівські авіалінії» перебуває у важкому фінансовому стані, який викликаний дефіцитом обігових коштів. У грудні 2010 року два літаки Як-42 повністю припинили виконання польотів у зв’язку з перевищенням встановлених термінів служби для комплектуючих частин. «На відновлення авіаційного парку потрібно значні кошти, які на цей час в авіапідприємства відсутні», - йдеться у зверненні.
«Невиплата належної працівникам заробітної плати може призвести до значної напруги в трудовому колективі авіапідприємства. Станом на сьогодні заборгованість з виплати заробітної плати працівникам становить приблизно 1,5 млн грн», - йдеться у ньому також.
Депутати Львівської обласної ради нагадали, що між ДАП «Львівські авіалінії» та Управлінням Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова укладено договори розтермінування боргу, які ДАП виконує добросовісно. Втім, авіакомпанія не погоджується з податковим боргом у повному об’ємі, оскільки при його нарахуванні, за словами представників підприємства, неправильно враховано такий показник, як опублікований тариф, що може відрізнятися від фактичного.
Однак у зв’язку з накладеним арештом на окремо визначене майно, авіапідприємство не може відчужувати шляхом продажу застаріле майно, яке не залучене у господарській діяльності – зокрема, літака Іл-18 та літака Іл-76. Передбачалося, що відчуження літаків буде здійснено до березня 2011 року та за це буде одержано приблизно 2,5 млн грн.
Зволікання з продажем цього майна, наголосили депутати, є для підприємства непідйомним тягарем у подальшому його утриманні, з кожним роком це майно втрачає у ціні, потребує від підприємства додаткових капіталовкладень на своє утримання або утилізацію.
Окрім того, у зверненні вказується на те, що на сьогодні існує дебіторська заборгованість за виконання чартерних рейсів. Основними боржниками ДАП «Львівські авіалінії» названо ТзОВ «Авіаніка», яке заборгувало 1,7 млн грн, ТзОВ «Авіакомпанія «ВЕГА» - 1,3 млн грн, ПП «Парадайз-Тревел» - 848 тис. грн і ПП «Лігаро-Тур» забогувало – 23 тис. грн.
Кошти на погашення заборгованості із заробітної плати, боргу перед ДПІ у Залізничному районі м. Львова та іншими кредиторами планується отримати від продажу вказаної вище застарілої авіаційної техніки, а також повернення коштів дебіторами. «Виважений аналіз подальших перспектив авіакомпанії в існуючому стані та пошук можливих шляхів виходу з кризового стану дозволяють зробити висновок, що для відновлення роботи авіакомпанії необхідно, насамперед, відчужити застаріле майно, що не задіяне у виробництві та забезпечити оновлення парку літаків авіакомпанії», - наголосили депутати.
На пропозицію депутата від ПР у звернення також внесено прохання знайти винних у скрутному становищі підприємства і притягнути їх до відповідальності.
Звернення підтримало 85 депутатів.