«Львівська політехніка» має намір заощадити на опаленні до ₴‎5 млн

Для цього вирішили три тижні навчати студентів дистанційно

ЕкономікаІрина Панчишин, 18 січня 2018, 20:03 1625 1

Зараз батареї в університеті «Львівська політехніка» працюють на повну потужність лише у чотирьох корпусах. А доба обігріву всіх 36 корпусів коштувала би чверть мільйона гривень.

«За нашими попередніми розрахунками, ми плануємо заощадити в межах 4-5 млн грн за цей зимовий період. Сума, звичайно, буде залежати від погодніх умов», –розповів проректор із навчально-виробничого процесу НУ «Львівська політехніка» Володимир Крайовський.

За зекономлені гроші в університеті планують закупити нове обладнання, щоби поліпшити умови навчання. Другий семестр у студентів «Львівської політехніки» розпочинається 12 лютого. Перші три тижні студенти з викладачами працюватимуть віддалено.

«Вони можуть цю роботу виконувати і в бібліотеці, і в лабораторіях , і в залах, і вдома, тобто там, де в них є відповідні умови: доступ до інтернету, доступ до віртуального середовища», – додав проректор із науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Олег Давидчак.

Саме у цьому віртуальному середовищі викладачі нададуть студентам потрібні матеріали зі своїх дисциплін.

«У цьому випадку тут виставлений матеріал на весь семестр. І викладач має ознайомити студентів із послідовністю вивчення цього матеріалу, пояснити про той об’єм, який виноситься на перший тиждень, на другий та третій», – пояснив директор інституту дистанційного навчання Дмитро Тарасов.

Самі ж студенти не проти навчання вдома.

«Краще вже вдома повчити, ніж в холодному корпусі сидіти і все одно не слухати, що тобі говорять», – каже студентка 5 курсу Роксолана.

У навчальні аудиторії студенти «Львівської політехніки» повернуться 5 березня.

До такої економії вдались виші у Києві та Харкові. Міністерка освіти Лілія Гриневич пояснює: університети автономні, тому самостійно створюють навчальні графіки.

«Кількість аудиторних годин, яка запланована для студентів, обов'язково має бути дотримана. І бути виконана. Наприклад, в університеті продовжується навчання ще у червні», – додала міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Львівський національний університет ім. І. Франка теж вирішив продовжити зимові канікули на тиждень. Студенти будуть відпрацьовувати його за рахунок додаткових пар впродовж семестру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук