Львівська прокуратура підозрює у корупції керівництво десяти лікарень
Прокурорка Львівської області Ірина Діденко провела брифінг з приводу затримання Андрія Синюти
Правоохоронці продовжують розслідувати масштабну корупційну схему під час проведення медичних тендерів на Львівщині. Після затримання директора Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрія Синюти підозру можуть оголосити іншим керівникам лікарень.
Про це на брифінгу у п’ятницю, 27 грудня, повідомила прокурорка Львівщини Ірина Діденко, розповівши деякі подробиці справи.
З її слів, працівники СБУ не один місяць фіксували діяльність цієї схеми. З'ясували, що фірма «Едвіл» часто вигравала тендери та укладала угоди з медичними закладами Львівщини на постачання витратних матеріалів (шприців, вати, пов’язок тощо). Саме ця компанія співпрацювала з десятьма медичними закладами – протягом року було укладено 169 договорів на суму 30 млн грн.
«Все було б нічого, якби це робилося по закону. За нашою інформацією, від 10 до 15% від кожної суми тендеру були здійснені так звані відкати. Вони прописували умисно такі умови, за яких могла виграти тендер виключно ця одна фірма. Системно працювали, усе їм вдавалося. Ми вийшли на той результат, коли змогли зафіксувати факт передачі грошей головному лікарю як частину, відкат, хабар за таку діяльність. Головного лікаря [Андрія Синюту] було затримано «на гарячому», а також директора і бухгалтера підприємства», - повідомила Діденко.
Правоохоронці продовжують розслідувати схему медичних закупівель, зокрема, вивчають питання завищення цін, встановлюють інших ймовірних учасників цієї схеми. Ірина Діденко сподівається, що будуть оголошені підозри й іншим керівникам лікарень, причетних до незаконних дій.
«Не виключаю і навіть на це надіюся. Ми бачимо по цій реалізації, що жодна дія в лікарні не відбувається без згоди керівництва, а згода може проявлятися в дуже різних речах – це може бути безпосередня участь у тендерному комітеті, а може бути просто вказівка», - повідомила Діденко.
З її слів, Андрій Синюта уже сплатив заставу у 115 тис. грн і звільнений з-під варти. Бухгалтер фірми «Едвіл» ще перебуває під вартою. Натомість директорці цієї фірми Уляні Струк наразі запобіжний захід не обрали – вона перебуває на лікарняному.
Начальник головного відділу контррозвідувального захисту економіки УСБУ у Львівській області Олександр Горошко додав, що корупційна діяльність була системною і стосувалася й інших лікарень.
Він також розповів, як відбулося затримання Андрія Синюти. «Посадовець прийшов до офісу цієї фірми, де отримав «відкат». Отримавши його вийшов з офісу і був затриманий поблизу, коли вже був у своєму автомобілі. Гроші вилучені у нього», - повідомив Горошко.
Як повідомлялося, головного лікаря Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (т. зв. «чорнобильська лікарня») Андрія Синюту підозрюють у причетності до корупційної схеми медичних закупівель. У вівторок, 24 грудня, його затримали під час отримання хабара, сума якого в еквіваленті 24,5 тис. грн, від директора та бухгалтера львівської фірми «Едвіл». У четвер, 26 грудня, Галицький районний суд Львова обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою 115 тис. грн застави. 27 грудня трудовий колектив Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру опублікував колективне звернення, в якому висловив підтримку затриманому директорові центру Андрію Синюті.
За даними прокуратури, до корупційної схеми причетні понад 10 лікарень Львова та області: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, Львівська обласна клінічна лікарня «ОХМАТДИТ», Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Лікарня швидкої медичної допомоги Львова, Львівський обласний клінічний кардіоцентр, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад», Реабілітаційний центр дітей з вадами зору «Левеня», а також Жовківська та Рава-Руська райлікарні.