Львівські бабаки зробили свій прогноз на ранню весну

СуспільствоВіталій Кубліков, 15 лютого 2018, 18:17 0

Цьогоріч весна буде ранньою. Принаймні це своїм дзвінким свистом напророчили дві львівські бабачихи. Крім того тваринки не побачили своєї тіні. А це теж натяк на значне потепління вже за шість тижнів. Середньодобова температура мала б піднятись до +10.

Закликання весни традиційно провели у Львівському еколого-натуралістичному центрі. Це вже 10 ювілейна церемонія.

«Завжди було цікаво побачити цього бабака, про якого вся Україна кожного року говорить», – пояснила львів’янка Мар'яна.

На театралізований День бабака запрошують щороку, коли тваринки-свистуни прокидаються після зимової сплячки. Знаки пухнастих синоптиків розшифровують екологи. Кажуть, активний свист –однозначно до раннього потепління. Тим паче через похмурий день бабачихи-сестички не побачили своєї тіні і не заховались у нору.

«Можна сказати, що нас чекає рання весна. Тобто через 6 тижнів однозначно прийде тепло», – пояснив директор Дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Із клітки дістали тільки одну бабачиху Марусю. Їй це не сподобалося.

«За літо вони привикають і стають ручні. З рук їжу беруть. Але за зиму умовні рефлекси притухають і вони проявляють агресію», – пояснив завідувач зоотваринницького відділу Віктор Червоний.

У Львові пухнасті синоптики на Стрітення віщують погоду вже 10 років поспіль. За цей час, кажуть екологи, бабаки помилились лише двічі.

«За нашими підрахунками, 8 разів із 10 вони сказали правду. В американців 50 на 50. Наші гарніший прогноз дають, хоча інколи він відрізняється від харківських бабаків», – із гордістю повідомив директор Дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Що весна не за горами своєю поведінкою демонструють упродовж трьох тижнів і інші тварини еколого-натуралістичного центру. Зокрема, павичі та фазани.

«От павичі вже перелиняли і самець виглядає по-весняному. Хвіст у нього відріс. Мало того, два дні перед цим він розпускав хвоста. Таке враження, що вже кінець березня-кінець квітня», – кажуть екологи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук