Львівська бабачиха Маруся напрогнозувала ранню весну

СуспільствоМарічка Крижанівська, 15 лютого 2017, 15:01 1151 1

Цьогоріч весна буде ранньою ― так напрогнозувала львівська бабачиха Маруся. Уже 8 років на Стрітення у міському дитячому еколого-натуралістичному центрі святкують День бабака.

Визначати погоду за поведінкою тварин почали ще стародавні єгиптяни і римляни. Але останні будили їжака, згодом у Німеччині погоду провіщав борсук. І уже звідти такий ритуал перекочував в Америку. Але оскільки борсуки у тій місцевості не водилися, на головну роль метеоролога запросили бабака.

Вперше це сталося 176 років тому у місті Панксатон, штат Пенсильванія. І відтоді щороку 2 лютого там помпезно будять тварину на ім'я Філ.

У Львові погоду прогнозує бабачиха Маруся, мешканка міського дитячого еколого-натуралістичного центру. У панянки цьогоріч дебют. Її вперше розбудили, аби вона висловилася щодо погоди. І от її передбачення: вона не побачила своєї тіні, тому весна буде ранньою.

«Нині є сонце, але воно в димці. Тобто це говорить про те, що бабачиха фактично не побачила б своєї тіні і можна сказати, що весна прийде швидко. Вчора тварини цілий день між собою пересвистувалися. Тобто реально вони вже відчувають прихід весни», ― розповів директор міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Минулоріч тварину і її коліжанку-бабачиху, теж Марусю, не будили, бо вони надто пізно впали у сплячку. А ось тепер їхній природній годинник дозволив розбудити без шкоди здоров'ю.

Марусю показували, термосили і природно, що її це роздратувало, вона довго тримала себе в руках, а потім таки не втрималася і вкусила свого годувальника.

«Їй не подобається така ситуація, вона ще сонна, а ми її підняли. Але вона уже і сама прокидалася», ― прокоментував Віктор Червоний, завідувач зоотваринницького відділу.

Маруся і ще одна Маруся з почуттям виконаного обов'язку пішли досипати ще на кілька тижнів і мріяти, що якийсь благодійник подарує їм жениха.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук