Львівські чемпіони і призери Європейських ігор поділилися емоціями і враженнями
Львівські чемпіони і призери Європейських ігор повернулися додому з дев’ятьма нагородами і поділилися подробицями спортивного шляху на престижному форумі у Мінську.
Каратистка Галина Мельник із європейських татамі привезла «бронзову» нагороду. Важкість медалі відчувається на долоні і нагадує, як непросто було її завоювати. Старти у Мінську вразили львів’янку масштабністю. Галина каже: «Це для мене перші такі змагання, де були й інші види спорту. Тобто не тільки одні каратисти, не лише ті спортсмени, яких ми завжди зустрічаємо. Насправді, це дуже-дуже круто!».
Феєричним був виступ капітана збірної України із карате Станіслава Горуни. Впевненою ходою діставшись фіналу, у боротьбі за відзнаку найвищого гатунку львів’янин здолав 5-разового чемпіона світу Рафаеля Аґаєва.
Станіслав розповідає: «Я придумав, як спрацювати з цим суперником, щоб не дати можливості заробити балів. Спрацював чисто. Задоволений ходом бою, хоча і не використав всіх задумок. Але те, що використав, – виконав добре. Нечасто отримую задоволення від власного виконання. Навіть, коли перемагаю, але цього разу мені сподобалось. Рафаель Агаєв унікальний в історії карате атлет – рекордсмен по кількості виграних титулів і змагань в карате. Перемога в нього, звичайно, зробила цей фінал і цю медаль вдвічі ціннішими! А розуміння того, що ми будемо конкурентами до останнього, робить наше спілкування більш вартісним. І саме через це ми більше поважаємо один одного».
Чемпіон згадує, що відчував під час нагородження: «Стримував сльози, бо не вірилось, що вдалося. Це щось схоже на істерично-щасливий сміх, що настає від розслаблення після тривалого емоційного і фізичного виснаження».
Головний тренер збірної України з карате Антон Нікулін додає: «Просто прийшов час. Я думаю, що Стас здобув вже стільки перемог, що ми маємо говорити і заявляти на весь світ, що ми є найсильнішими».
Із другим результатом фінішувала велосипедистка родом із Харкова Олена Старікова, яка зараз представляє Львів. «Сріблом» для української атлетки увінчався гіт на 500 метрів.
Олена зізнається: «Трохи засмучена, що тільки одна медаль в мене. Я хотіла як мінімум дві заробити: у спринті, бо це моя улюблена дисципліна та у гіті на 500 м. Але ці два види програми відбувалися в один день. І я не змогла відновитись, як треба, бо я ж не кінь. Але рада, що хоч на 500 метрів зібралась, змогла. Бо декілька днів останніх себе не дуже добре почувала».
Неймовірно потужно виступили на «олімпіаді по-європейськи» львівські борчині. Гімн України звучав на честь перемоги Юлії Ткач, яка у фіналі здобула безкомпромісну перемогу над азербайджанкою.
Чемпіонка зазначає: «Ну взагалі фінальна сутичка була не дуже складною. Я розуміла, що потрібно зосередитися і відборотися спокійно. Не робити ніяких дурниць, щоб суперниця не могла скористатися шансом. Тому все вдалося».
Українська чемпіонка світу 2018 року Алла Черкасова на Європейських ігор здобула «бронзу». Юлія Хавалджи зайняла друге місце, програвши у фіналі шведській борчині.
Ще одне «срібло» в активі Оксани Лівач. Що цікаво, у вирішальному раунді вона поступилася львів’янці Марією Стадник, яка зараз представляє Азербайджан.
Оксана каже: «Мені, чесно, просто було приємно і достойно боротися з такою суперницею. Тому я задоволена. І це колосальний досвід. В кожну медаль ти вкладаєш величезну працю, сльози, піт, своє терпіння».
Другу сходинку посіла гімнастка Анастасія Возняк у груповій вправі з обручами і булавами. Львівський кульовик Павло Коростильов у тандемі із Оленою Костевич здобув «бронзу» стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 метрів. Тож загалом львівський почерк мають 9 нагород із Євроігор.