Львівські депутати вимагають передбачити кошти у держбюджеті на перевезення пільговиків

СуспільствоІ.Р., 11 лютого 20163400

Депутати Львівської міської ради вимагають передбачити кошти у держбюджеті на перевезення пільговиків. Відповідне звернення до Верховної Ради та Уряду ініціювала фракція «Об’єднання «Самопоміч» під час засідання сесії ЛМР.

Цьогоріч в держбюджеті не передбачені кошти для відшкодування витрат на перевезення пільгових категорій. «Окремі місцеві ради вже заявили про готовність якусь частину компенсації надати з місцевого бюджету, аби зберегти право пасажирів на пільговий проїзд.

Зокрема, Львівська міська рада готова виплатити цього року перевізникам 10 млн грн, а обласна – 15 млн грн. Однак перевізники стверджують, що це надто мало, і самовільно зменшили перелік категорій пільговиків. Це неправомірне рішення, адже право на безоплатний проїзд у міському транспорті закріплено за певними категоріями населення на законодавчому рівні», – повідомив керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді Андрій Шевців.

Ще в гіршому становищі опинились підприємства міського електротранспорту, адже доля пільговиків тут є найбільшою – від 45 до 80 відсотків. І державна компенсація на відшкодування пільг фактично є основною складовою частиною доходу таких підприємств.

«Надалі така ситуація може привести до безпідставного підвищення перевізниками тарифів на проїзд, тобто тягар виконання обов’язку держави може в черговий раз лягти на плечі звичайного громадянина», – йдеться у зверненні міських депутатів. Відтак вони вимагають від Верховної Ради та Уряду внести зміни до державного бюджету та передбачати кошти на перевезення пільговиків.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до депутатів із закликом підтримати це звернення і зазначив, що львівські перевізники, які не дотримуються законодавства та відмовляються перевозити пільговиків, будуть нести відповідальність. «Ми моніторимо ситуацію, яка склалась», – зазначив Андрій Садовий.

Нагадаємо, 8 лютого у львівських маршрутках з'явились оголошення про відмову возити деяких пільговиків. Львівська міськрада попередила перевізників про те, що відмова возити пільговиків незаконна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук