Львівські дороги почали ремонтувати з допомогою чеської техніки

За один день чеська машина Silkot може залатати понад 40 квадратних метрів дороги

Головні новини Львова 05.02Богдан Опока, 5 лютого 2019, 17:35 2278 0

У Львові почала працювати чеська машина Silkot Blue для ремонту доріг. Її придбали майже рік тому за майже 4 млн грн. Це унікальна для України техніка – вона підготовлює поверхню, сама розігріває асфальт. Працівникам залишається укласти його та утрамбувати.

Як це працює: спеціальна платформа спершу розігріває пошкоджену ділянку інфрачервоними пальниками, а після цього робітники закладають яму розігрітим у машині асфальтом і втрамбовують його катком. Та до ремонту машину готують ще з ночі. Директор ШРП Личаківського району Теодор Олексин каже: «Асфальтні брикети закидають у так званий «термос», де його розігрівають упродовж ночі».

За один день така машина може залатати понад 40 м² дороги. Це вдвічі швидше, аніж вручну. Та й для роботи з новою технікою потрібно лише двох працівників.

Ідеально залатати ями наразі не вдається. Хоч машину купили майже рік тому, працювати вона почала зовсім недавно. Тому у робітників немає досвіду роботи з новинкою. Тим не менше чеська установка латає ями надійніше, ніж це роблять вручну. Та й коштує такий ремонт менше.

«Вартість робіт, у порівнянні з холодним асфальтом, вдвічі нижча, а собівартість квадратного метра приблизно однакова з гарячим асфальтом. Але продуктивність значно більша у порівняні зі звичайним способом, бо це – нові технології», – розповідає про новинку заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Після вул. Вашингтона ремонтна машина продовжить ліквідовувати аварійні ділянки на Сихові. Опісля шляхоремонтні підприємства кожного району Львова зможуть взяти чеський Silkot в оренду у «Львівавтодору». Комунальники з бюджету райадміністрації оплачуватимуть лише витратні матеріали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук