Експерти сумніваються в доцільності додаткового збору на імпортні товари, який пропонує ввести з 1 січня 2015 року Кабінет Міністрів України.
Наразі закон у Верховній Раді подолав перше читання. Згідно з документом, додатковий збір у розмірі 5% і 10% пропонується ввести на всі імпортні товари, окрім життєво необхідних.
На тлі всіх інших податкових змін, ця дасть лише зворотний ефект, запевняє доктор економічних наук Ростислав Слав'юк. Відтак збільшиться контрабанда.
«На мою думку, таких суттєвих надходжень до бюджету не буде. В нас уже, до речі, була така практика. Згадайте, як в нас було встановлено мито на вживані автомобілі. І що, воно давало такі надходження до бюджету?».
Натомість експерт радить переглянути та скоротити витрати, ніж таким способом наповнювати державну скарбницю.
Загалом, подорожчає алкоголь, побутова хімія, молочні продукти та низка інших. Торкнеться нове мито й автомобільного ринку. Тут додатковий збір становитиме 5%. Люди, які мають заощадження у валюті, зараз поспішають придбати авто. На ринку – пожвавлення і його також пояснюють новорічним сюрпризом від влади.
«Це не єдиний сюрприз, там цілий пакет сюрпризів приготували. Там ще є підняття самого мита, це буде податок на автомобілі з об`ємом двигуна вище 3 літрів», – додав менеджер з продажу автомобілів Олексій Смірнов.
У другому читанні до закону мають намір внести правки. Зокрема, звільнити від нового мита лікарські засоби.
Нагадаємо, додатковим імпортним збором не оподатковуватимуть життєво необхідні товари. Згідно з проектом закону, такими товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога. А також товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.