Львівські енергетики готують електромережі до зими

Головні новини Львова 30.08Вікторія Іваскевич, 30 серпня 2016, 20:26 506 2

ПАТ «Львівобленерго» готує електромережі до осінньо-зимового періоду: проводять реконструкцію, ремонт та повну заміну електрообладнання. До прикладу, підстанція «Львів-8» забезпечує електропостачання південної частини міста. Цьогоріч вперше за останні 50 років тут провели модернізацію.

Підстанція працює з 1966 року і живить житлові та промислові мікрорайони, які інтенсивно розвиваються – вул. Стрийська, Гашека, Володимира Великого, Наукова, Княгині Ольги, Пулюя, Трускавецька. Зросла кількість населення, а отже, й навантаження на підстанцію.

«Природній ріст навантажень призвів до того, що трансформатор дуже перевантажувався, особливо взимку, він не забезпечував велику кількість потужності, яка потрібна нашим споживачам. Ступінь перевантаження того трансформатора вже перевищувала 100%», – пояснив технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин.

Аби вирішили цю проблему у 2016-му. ПАТ «Львівобленерго» замінили трансформатора Т-2 потужністю 25 МВА (мегавольтампер) на трансформатор більшої потужності – 40 МВА. Також на підстанції «Львів-8» встановлений новий елегазовий вимикач АBB та трансформатори струму 110 кВ, замінені ввідні комірки Т-2 6 кВ та 10 кВ з маслонаповненими вимикачами на вакуумні вимикачі Schneider Electric.

Для мешканців – це безперебійне світло, а працівникам підприємства нове обладнання суттєво спростить життя.

«Стосовно працівників – це перш за все безпека. Це мінімізація затрат у разі виникнення нештатних ситуацій», – розповів начальник служби підстанцій ПАТ «Львівобленерго» Ігор Романишин.

Капіталовкладення в переоснащення підстанції «Львів-8» склали понад 15,6 млн грн (без ПДВ).

В районах області теж готуються до похолодання. Одна сьома робіт припала на Пустомитівський район. Він також росте як на дріжджах і потребує модернізації. Так на морально застарілу підстанцію в Пустомитах припадає 800 абонентів. Тож наприкінці вересня замість неї працюватиме нова техніка.

«Там є застаріле обладнання, воно вимагало багато часу на ремонт. Відповідно до нього підходить повітряна високовольтна лінія, вона менш надійна. Тут зараз прокладені сучасні кабельні лінії, вони практично безвідмовні», – розповів головний інженер Пустомитівського РЕМ Василь Мицько.

«Львівобленерго» вкладає кошти у підвищення надійності та якості електропостачання споживачів. Загалом Інвестиційна програма «Львівобленерго» на 2016 рік складає 171,7 млн грн (без ПДВ). Зокрема, енергетики здійснять технічне переоснащення чотирьох високовольтних підстанцій 35-110 кВ, 31,3 км повітряних ліній 0,4-10 кВ, 7,9 км кабельних ліній 0,4-10 кВ, збудують 40,2 км нових електромереж та 13 розвантажувальних трансформаторних підстанцій.

Додамо, з 1 вересня цього року в середньому тарифи на електроенергію для населення зростуть на 26%. Зокрема, мешканці міст оплачуватимуть за тарифами: 71,4 коп. за 1 кВт-год з ПДВ за обсяг, спожитий до 100 кВт год електроенергії на місяць (включно), 129 коп. – за обсяг понад 100 кВт-год до 600 кВт-год, 163,8 коп. – за обсяг понад 600 кВт-год.

Аналогічна вартість встановлена для сільських мешканців, єдина відмінність – за найнижчим тарифом – 71,4 коп. за 1 кВт-год з ПДВ – вони будуть розраховуватись за обсяг до 150 кВт-год на місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук