Львівські фізики показували дітям експерименти в День науки

Головні новини Львова 18.12Софія Трощук, 18 грудня 2017, 18:19 881 1

Не магія, а звичайна фізика. Під таким гаслом у Львівському національному університеті ім. Івана Франка провели День науки. Викладачі й наукові працівники фізичного факультету цієї неділі, 17 грудня, розповідали про фізику, а також показували експерименти для того, аби привити школярам любов до науки.

Крім вступного слова про важливість фізики як науки, далі – жодної теорії, лише цікаві експерименти. Участь у них беруть як фахівці, так і гості. Такі зустрічі на фізичному факультеті ЛНУ ім. Франка влаштовують по декілька разів на рік.

«Основна ціль – це популяризація науки серед людей будь-якого віку. Ну, в основному акцент робиться на молодь, на дітей, оскільки ми вважаємо, що саме з такого віку варто прив'язувати любов і зацікавлення до науки», – каже науковий співробітник університету, співорганізатор Дня науки Андрій Жишкович.

Демонструють для дітлахів досліди в галузі молекулярної фізики та оптики.

«Дітей перш за все цікавить не як воно робиться, а як воно виглядає. Їм не важливо, як воно утворюється поки що. Вони ще маленькі, їм цікаво бачити якесь явище. Думаю, коли вони стануть старшими, то почнуть вже читати, як воно робиться», – розповідає про підхід до дітей аспірант кафедри експериментальної фізики Максим Чилій.

Дев'ятирічна відвідувачка Марія від кольорових експериментів у захваті. Запам'ятала навіть термінологію.

«Мені показували речовини, які в воді світяться під ультрафіолетом», – розповідає дівчинка.

Попри захоплення дітей організатори вже вкотре наголошують: це – не магія, а звичайна фізика.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук