Львівські хірурги вперше в Україні провели унікальну операцію на судинах нирок

Львівські хірурги вперше в Україні провели унікальну операцію на судинах нирок
Операцію провела бригада судинних хірургів-трансплантологів, зшивати доводилося судини, які мають в діаметрі всього 1-2 мм

У Львівському центрі трансплантації при Обласній клінічній лікарні вперше в Україні провели складну операцію на розширених судинах двох нирок. Про це інформує «Львівська газета».

Лікарі виявили аневризму (розширення) ниркових артерій у 50-річної пацієнтки місяць тому.

Хірурги вийняли по черзі нирки, заморозили їх, вирізали розширені артерії, зробили реконструкцію судин (в одному місці судину слід було продовжити, для цього взяли вену з ноги), а тоді поставили нирки на місце.

Операцію провела бригада судинних хірургів-трансплантологів, зшивати доводилося судини, які мають в діаметрі всього 1-2 мм.До складу операційної бригади увійшли судинні хірурги-трансплантологи: професор Ігор Кобза, Ростислав Жук (головний трансплантолог Львівщини), Данило Федорів, лікар-анестезіолог Дарія Сольман.

«Операція тривала шість годин, ми досі точно не знаємо, чи були аналоги таких операцій у світі. Раніше ми мали такі операції на одній нирці, бо зазвичай аневризми з’являються у одній, а тут – у обох. Перед нами стояло надважке завдання – аневризми висікти, а нирки зберегти», - пояснив ZAXID.NET професор Ігор Кобза.

Судинні хірурги погодилися розповісти про роботу тільки за місяць після операції, бо таке складне хірургічне втручання проводили вперше. Зараз пацієнтка почувається добре.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук