Німецькі медики із Франкурта-на-Майні три дні оперували дітей та дорослих у 8-ій міські лікарні Львова. Складні випадки оперування пацієнтів із вродженими та набутими вадами німці поєднали із майстер-класами для наших медиків.
Дев'ятирічний Іванко із мамою приїхав до Львова аж із Херсона. У хлопця не закривалась повіка. Шансом на здоровий зір сім'я скористалась без роздумів.
«Ми щось думали, що то треба чекати до 15 років, а потім подивились ролик, де дітки маленькі оперуються. А ми чого досі сидимо ― і одразу вирішили їхати», ― розповідає мати прооперованого хлопця Наталя Живора.
Півгодинна операція пролетіла в одну мить. Іванко не встиг отямитись, як усе завершилось. Хлопець вже незабаром зможе повноцінно дивитись.
В опіковому відділенні восьмої міської лікарні пластичні хірурги Клаус Екснер та Б'янка Байкан-Екснер оперували людей із всієї України. З третього до п'ятого грудня таким шансом скористались 15 пацієнтів. Паралельно німці навчали українських медиків новітніх методик.
«У нас зараз дуже багато пацієнтів, які мають вроджені вади очей. Вони не можуть відкрити сповна свої повіки і для того, щоб щось побачити, змушені закидати голову, тому виникають і ортопедичні проблеми. Тому проводимо різні операції, щоб ці діти змогли бачити. Також нашою метою тут є впровадження мікрохірургії: це делікатне вшивання судин під мікроскопом, яке ми б також хотіли запровадити в Україні», – повідомив доктор медицини, пластичний хірург Клаус Екснер з Німеччини.
Окрім цього, німці обмінюються досвідом із українськими медиками. «В світі існує дуже багато різних технік лікування, і ми теж навчаємося. Тому співпраця з колегами з України для нас теж є своєрідним досвідом», – запевняє пластичний хірург з Німеччини Б'янка Байкан-Екснер.
Вершиною майстерності у виконанні німецького фахівця став майстер-клас з реконструкції вушної раковини. Малому Мартину, по суті, створили нове вухо із частини його ж ребра.
«До нас приїжджають спеціалісти не тільки зі Львова і Львівської області. Приїжджають спеціалісти з інших областей, і ми маємо з ними зв’язок. Коли планується приїзд професора Клауса, інформація розсилається і вони пацієнтів на місцях скеровують до нас», – розповідає начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб.
Загалом це вже 7 візит німецького хірурга до Львова. За 4 роки німецькі фахівці прооперували 130 людей і понад 300 обстежили абсолютно безкоштовно.
Потрапити під скальпель німецького хірурга українські пацієнти зможуть і в майбутньому: медик обіцяв і надалі приїжджати до Львова.