Львівські медики повідомили, що стан 25-річного хворого на ботулізм є критичний

Токсин ботулізму встиг уразити всі життєво важливі органи і системи

Львівські медики повідомили, що стан 25-річного хворого на ботулізм є критичний
фото умовне
Причиною захворювання на ботулізм 25-річного мешканця Львівщинини стали мариновані гриби, приготовані в домашніх умовах

25-річний мешканець Перемишлянського району, в якого лікарі Львівської обласної інфекційної лікарні діагностували ботулізм, перебуває у критичному стані. Токсин ботулізму встиг уразити всі життєво важливі органи і системи, повідомив ZAXID.NET директор інфекційної лікарні Сергій Федоренко.

Хворого госпіталізували 11 січня о 21:00. Він скаржився на сухість у роті, двоїння в очах, порушення ковтання і мови. Як вдалося з’ясувати медикам, 10 січня він у компанії друзів споживав мариновані гриби, приготовлені в домашніх умовах, які хтось приніс. На щастя, ніхто з друзів чоловіка більше не захворів.

Врятувати від ботулізму може лише протиботулінічна сироватка, яку слід вводити якомога швидше після встановлення діагнозу, ідеально – через дві години після захворювання, але її в області не було. Департамент охорони здоров’я ЛОДА, як тільки отримав інформацію про випадок ботулізму, відправив до Києва за сироваткою машину Центру медицини катастроф. 12 січня протиботулінічна сироватка була у Львові і о 16:00 її ввели пацієнтові - через дві доби після споживання грибів і майже через добу після госпіталізації до лікарні.

«З моменту захворювання до звернення по медичну допомогу і введення сироватки минуло доволі багато часу, токсин бутулізму встиг уразити всі життєво важливі органи і системи. Стан пацієнта дуже важкий, критичний. Він отримує все необхідне у таких випадках лікування і тепер все залежить від стану його організму», - повідомив Сергій Федоренко.

Нагадаємо, що ботулізм – це гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах.

Основною причиною захворювання на ботулізм є продукти домашнього приготування: овочеві, грибні, м’ясні, рибні консерви, сирокопчені окости, солена, в’ялена та вуджена риба.

Симптоми, які найчастіші виникають при ботулізмі:

  • порушення зору (двоїння або туман в очах), невиразність мови, може бути важко ковтати, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість);
  • загальна інфекційна інтоксикація: пронос, блювота, може незначно підвищитись температура, боліти живіт;
  • пригнічені функції дихальних м'язів, внаслідок чого за відсутності терапії смерть зазвичай настає від дихальної недостатності;
  • у дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук