Львівські мусульмани показали, як минули перші дні священного Рамадану

Вони запросили на іфтар – споживання їжі вночі

СуспільствоМарта Когут, 8 травня 2019, 15:39 974 0

У мусульман розпочався священний місяць Рамадан. Впродовж 30 днів віруючі вдень не споживають ані їжі, ані води. Вони вірять, що саме у час Рамадану Бог надіслав пророку Магомету перше одкровення Корану.

Впродовж Рамадану у повнолітніх вірян суворий піст. «Від світанку і до заходу сонця мусульмани не їдять і не п’ють. Зараз це з четвертої ранку і до дев’ятої вечора», ‒ пояснив імам ісламського культурного центру ім.Мухаммада Асада Марат Сулейманов.

Споживати їжу і пити воду можна тільки уночі. Це називається іфтар. Перед заходом сонця мусульмани збираються у мечеті.

«Прозвучить Азан ‒ покликання до молитви, потім можна вже випити воду і з’їсти фінік», ‒ каже мусульманка Хатідже.

Перед іфтаром чоловіки та жінки частуються східними ласощами. Саме так робив пророк, кажуть мусульмани. Їдять чоловіки і жінки окремо. А страви для загального іфтару готують не жінки, а лише чоловіки. Сьогодні головна страва ‒ плов. На декілька казанів пішло десять кілограмів рису.

«Тут особлива баранина з курдюком, ще є морква, цибуля, нут і ще приправи», ‒ розповів про готування страви Бахтіяр.

Приготували на іфтар сотні порцій, адже у Львові мусульманська спільнота доволі велика. «Є до чотирьох тисяч мусульман і дуже багато діаспор — азербайджанська, татарська, узбекистанська, таджикистанська та інші», ‒ каже імам Марат Сулейманов.

Цього року Рамадан триватиме 30 днів до 4 червня. І завершиться Великим святом ‒ Рамазан-байрам. Мусульмани його святкують два дні, у цей час веселяться та пригощають не лише родичів, а й сусідів і навіть перехожих.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук