Львівські науковці НАНУ обіцяють щомісяця влаштовувати пікети

Львівські науковці НАНУ обіцяють щомісяця влаштовувати пікети
фото УНН
Пікет львівських науковців НАНУ 15 червня

Львівські науковці Національної академії наук обіцяють влаштовувати пікети держустанов кожного місяця доти, поки не отримають достатнє фінансування. Про це ZAXID.NET повідомив голова профкому Інституту народознавства НАН України у Львові Микола Балагутрак.

Науковці вимагають збільшити фінансування діяльності НАНУ та поступове збільшення посадових окладів науковців.

«Ми отримали тільки 60% потрібного фінансування на увесь рік. Разом з київськими колегами вирішили чинити постійний тиск на тих, хто координує діяльність наукової сфери в Україні. Відтепер переходимо до жорсткіших пікетів та страйків. Передамо Кабінету Міністрів усі наші науково-технічні досягнення, які досі незатребувані державою, але мають, до прикладу, першочергове значення для обороноздатності країни», – розповів Микола Балагутрак.

У 2016 році на фінансування роботи 37 тисяч науковців НАНУ виділили 2 мільярди 54 мільйони гривень, це на 600 мільйонів менше, аніж потрібно на зарплату та діяльність галузі. Зараз, за словами голови профкому, середня зарплата науковця НАНУ складає близько двох тисяч гривень.

Цього року профспілка у Львові організувала два протести: 16 березня та 15 червня. У березні представники Кабміну пообіцяли науковцям збільшити фінансування на 483 мільйони, але законопроект №4477, яким передбачено дофінансування, так і не розглянули на засідання комітету з питань бюджету.

Національна академія наук України вища наукова установа України з самоврядною організацією. НАНУ об'єднує дійсних членів(академікфів), членів-кореспондентів та іноземних членів, а також всіх наукових працівників, що працюють у її наукових установах, здійснюючи дослідження у галузі природничих, гуманітарних, суспільних та технічних наук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук