Львівські підшипники на службі у сепаратистів

Компанія «Галпідшипник» платить податки у «ДНР»

Головні новини Львова 11.02Христина Шевченко, 11 лютого 2016, 21:20 13119 14

Львівське приватне підприємство «Торговий дім «Галпідшипник» збуває у самопроголошену «ДНР» свою продукцію. Український товар реалізовують, як і до війни, на непідконтрольній Україні території та ще й сплачують податки в казну «ДНР».

У Донецьку на вулиці Сеченьова, 31 є магазин «Галпідшипник МТС». У ньому продають товар, незамінний для автомобілів, вантажівок і БТРів, які з новенькими деталями від львівського підприємства виїжджають гатити по українських військових.

До війни магазин був філією приватного підприємства «Торговий дім «Галпідшипник», куди зі Львова постачали товар. Коли ж проголосили «ДНР», постачання мали б припинити.

«У зону АТО заборонено привозити будь-які товари автомобільним транспортом», — уточнила представник податкової поліції України Наталія Вечерко.

Та, схоже, підприємство не захотіло втрачати прибутку. Працівник «Галпідшипник МТС» у Донецьку підтвердив телефоном журналістам 24 каналу, що деталі, які вони зараз продають, ті ж самі, які до війни постачали зі Львова.

Донецька філія «Галпідшипник МТС» ще й платить податки в «ДНР». Виявилось, що львівське підприємство вирішило схитрувати. Донецький магазин підприємства змінив назву на «Галпідшипник МТС», і його зареєстрували уже в «ДНР». Новостворене торгове представництво почало успішно працювати і платити податки не в Україні, а уряду невизнаної республіки.

Та попри нову проДНРівську орієнтацію самостійним підприємство стало тільки де-юре. У Донецьку стверджують, що продовжують отримувати підшипники зі Львова.

Директор львівського підприємства «Галпідшипник» Олександр Тільман відмовився давати коментар, обґрунтовуючи це тим, що журналісти підозрілі особи. Зрештою, вдалось поговорити із представником підприємства п. Валентином.

«Нас облили брудом. Це все провокація», – стверджує він.

Більше представники заводу не захотіли нічого пояснювати.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко розповів, що СБУ знає про діяльність львівського підприємства.

«В СБУ є кримінальне провадження щодо одного підприємства, яке торгує підшипниками. Підозрюють, що представники цього підприємства збували товар в «ДНР» та «ЛНР», — уточнив Антон Геращенко.

Кримінальне провадження порушили ще минулого року. В ухвалі Харківського районного суду за листопад опубліковані матеріали досудового слідства, яке виявило шокуючі факти. Транзит продукції зі Львова в «ДНР» ішов через харківську філію, а далі через Маріуполь. А всі гроші йшли до Львова. В офісі провели обшук і знайшли накладні. Та за збігом обставин тепер Львівська ДФС жодних накладних не може знайти.

«Фактів взаємних розрахунків, здійснення господарської діяльності з підприємствами, які перебувають  на обліку у окупованих територіях, не виявлено», — зазначив начальник головного управління ДФС у Львівській області Ігор Кондро.

СБУ відкрила провадження за статтею про фінансування сепаратизму, однак про деталі справи розповідати журналістам не хочуть. На інформаційний запит відповіли, що «розслідується кримінальне провадження за фактом вчинення керівником донецької філії злочину, матеріали справи скеровані до київського районного суду Харкова».

28 грудня суд розглянув справу, у якій львівське підприємство «Галпідшипник» уже не фігурує. Про підозру повідомили лише керівнику донецької філії Ігореві Журавлю.

Нова ухвала суду суттєво відрізняється від тієї, яка була винесена в листопаді. Деталі справи різко змінились.

В ухвалі суду за листопад 2015 року зазначено: «Керівництво ПП «ТД «Галпідшипник» у м. Львові обізнане про функціонування донецької філії, сприяє її функціонуванню, а, відповідно, й наповненню бюджету «ДНР». Натомість у грудні підприємство перестає фігурувати у тексті ухвали: «Після початку АТО постачання з львівської фірми до міста Донецьк було припинено».

Тобто, єдиним порушником слідство вважає керівника донецької філії, який платив податки «ДНР». Керівник донецької філії покаявся і підтвердив обставини вчинення злочину, тому суд його звільнив від кримінальної відповідальності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук