Львівські санкарі повернулися з Ліллехаммеру. Там проходила ІІ юнацька Олімпіада зимових видів спорту. Найкращий результат санної делегації Львова – 7 місце у естафеті. За гарячими слідами спортсмени згадують свою естафету вже у Львові, біля спортивної альма-матер. Для них усіх у цих перегонах був важливий спільний знаменник.
«Основне відпрацювати, щоб на фініші поцілити в грушу. В них навіть свої ритуали є: пальцями об лід, по обтікаючій. Ну то діти дивляться вже на старших спортсменів. Щось від них беруть, щось своє придумують», – розповідає тренер олімпійців Іван Баїк.
Своїх секретів санкарі не відкривають, аби не наврочити у майбутньому, та сани до них слухняні не дарма. Юні олімпійці їх доглядають й опікають.
«В нас велику роль грає аеродинаміка, тобто в нас має бути ідеальна обтічність, щоб повітря проходило скрізь. Тобто будь-яка подряпина грає дуже велику роль», – пояснює спортсменка Олена Смага.
Індивідуальні перегони дівчина закінчила десятою. Ігор Стахів – тринадцятий. Таке ж місце посіла і двійка. Втім двомісною «колісницею» кермувати значно складніше.
«Мій партнер не бачить траси, він бачить тільки мій шолом і відчуває мої плечі. Тому ми маємо дуже добре працювати в команді», – пояснює спортсмен двомісних сан Андрій Лисецький.
По завершенню змагань спортсмени мали чотириденну розважальну програму.
«Там було дуже багато волонтерів. Ми зустріли волонтерку зі Львова. Вона знала добре історію Ліллехаммеру. Ходила, розказувала, що до чого. Ми гуляли. Дуже багато знайомств. Класно!», – ділиться Ігор Стахів.
Олімпіада ще довго не виходитиме у юних спортсменів з голови. Втім удома на них чекають не менш важливі клопоти.
«Головне завдання зараз для них – підтягнути навчання. Знову ж таки, це 10 клас, 11-ий. Їм треба здавати ЗНО. А за 2-3 тижні у нас знову почнуться тренування», – розповідає тренер санкарів Олег Жеребецький.
Найближчі змагання у санкарів аж влітку на чемпіонаті України.