Львівські стоматологи знову заблокували приймальню Садового

Якщо їх вимоги не виконають, медики обіцяють почати голодування

СуспільствоЮлія Лавришин, 7 серпня 201719174
Близько 20 стоматологів заблокували приймальню Садового

Близько 20 стоматологів комунальних поліклінік Львова знову заблокували приймальню міського голови Андрія Садового. Вони вимагають збереження своїх робочих місць та продовження виплати зарплатні із міського бюджету Львова, а також звільнення начальника управління охорони здоров'я ЛМР Володимира Зуба та новопризначеного головного лікаря 3-ї міської стоматполіклініки Львова Юрія Павліва.

«Ми вимагаємо, щоб влада нарешті нас почула. По-перше, ми хочемо, щоб все було, як раніше – щоб ми працювали на своїх робочих місцях та отримували зарплатню. По-друге, колектив 3-ї комунальної стоматології не хоче працювати під керівництвом призначеного всупереч нам головного лікаря Юрія Павліва. По-третє, ми вимагаємо звільнення начальника міського управління охорони здоров'я Володимира Зуба, оскільки він систематично порушує наші права та не дослухається до нас», – сказав ZAXID.NET лікар-стоматолог 3-ї стоматполіклініки та керівник ГО «Об'єднання молодих лікарів комунальних стоматологічних поліклінік» Юрій Казмірчук.

Нагадаємо, за проголосованою депутатами ЛМР реформою комунальної стоматології Львова, усі міські поліклініки мали перетворити на неприбуткові ЛКП. Це дало б змогу медикам офіційно встановити ціни на свої послуги і таким чином самотужки заробляти на власну зарплатню та утримання своїх медзакладів. Адже зараз всі ці витрати відшкодовують з міського бюджету Львова. Разом з тим міськрада передбачила фінансування стоматологічних послуг, наданих пільговикам. Однак Галицький районний суд призупинив процес реформування.

Як повідомляв ZAXID.NET, стоматологи вже блокували приймальню Садового 22 червня. Тоді вони стверджували, що всупереч рішенню суду влада не зупинила процес перетворення стоматполіклінік.

Нагадаємо також, що у середу, 2 серпня, стоматологи 3-ї комунальної стоматполіклініки не впускали на робоче місце новопризначеного головного лікаря Юрія Голуба. За їх словами, у міському управлінні охорони здоров'я відмовились призначити керівником медзакладу людину із їх колективу, якій би вони довіряли.

За словами Юрія Казмірчука, якщо міська влада не врахує їхні вимоги, близько 300 працівників комунальних стоматполіклінік оголосять безстроковий страйк, а частина з них розпочнуть голодування. «Влада нас не чує. І якщо нас і сьогодні проігнорують, ми оголосимо безстроковий стайк. Страйкуватимуть близько 300 наших колег. Частина з них оголосить голодування», – додав він.

Натомість начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб провів брифінг з приводу протестів стоматологів, під час якого заявив: «Призначення Юрія Павліва відбулось відповідно до чинного законодавства та нормативних актів Львівської міськради. Ось підписаний мною наказ. Я керувався пунктом 3.6.11 Положення про управління охорони здоров'я, де чорним по білому написано: «Начальник управління призначає та звільняє керівників комунальних підприємств, установ та організацій, які перебувають у підпорядкуванні управління, укладає з ними контракти за поперднім погодженням з керівником гуманітарного департаменту». Таким чином призначення Юрія Павліва відбулось відповідно до законодавства України. Дехто говорить про те, що мав бути якийсь конкурс чи мали бути враховані думка і голосування колективу. Немає такого в законодавстві».

За словами Володмира Зуба, Юрія Павліва досі жодного разу не впустили на робоче місце у 3-у комунальну стоматполіклініку і він через це звернувся до правоохоронних органів з проханням відкрити кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній діяльності посадової особи. Начальник управління Володимир Зуб також ініціював комплекстну перевірку поліклініки, аби дізнатися, що там відбувається впродовж періоду, коли головний лікар не може виконувати свої обов'язки.

Також Володимир Зуб додав, що депутати ЛМР відмовились надалі виділяти з міського бюджету кошти на зарплатню стоматологів, оскільки їх дії вважають саботажем проти змін, як їм не вигідні. «Щодо самої реформи комунальної стоматології, то є два позови фізичних осіб проти неї і на час їх розгляду усі перетворення призупинили. Однак від травня жодного разу ще не відбулось засідання суду з розглядом справи по суті. Тобто справу свідомо затягують. З огляду на це депутати Львівської міськради відмовились надалі фінансувати зарплтню стоматологів. І ми говоримо: «Друзі, давайте або відкликайте свої позови, або не блокуйте їх розгляд», вони не реагують, тобто відбувається свідомий саботаж, – зазначив Володимир Зуб. – Рішення про реформу стоматології приймала сесія Львівської міськради. На скільки мені відомі настрої депутатів, всі стоять на тому, що стоматологи повинні працювати законно через касу, а не «через кишеню». Тобто більшість з тих працівників працюють на 0,25 ставки і їх зарплатня складає близько 800 грн. В мене є великі сумніви, що вони протестують, борячись за зарплату 800 грн. Зрештою, всі знають про стосунки між лікарем-стоматологом і пацієнтом».

Пізніше речниця міського голови Львова Христина Процак повідомила ZAXID.NET, що роботі міського голови це не перешкоджало. «Він мав коротку розмову із стоматологами, коли виходив на робочу зустріч, і домовився з ними зустрітись у п'ятницю», – сказала Христина Процак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук