Львівські «свободівці» допомогли знайти архів УПА

22 серпня 2011178016

Депутати Львівської міської ради від ВО «Свобода» спільно з Товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» та молодіжною громадською організацією «Сокіл» кілька тижнів тому віднайшли один із архівів УПА. Про це 22 серпня на прес-конференції «Подарунки від ВО «Свобода» до 20-ї річниці Незалежності України повідомив голова фракції цієї політичної сили в Львівській міській раді Руслан Кошулинський.

За словами депутата міськради від ВО «Свобода» Богдана Галайка, віднайдені матеріали стосуються діяльності українського підпілля і УПА у селах біля Львова та окрузі Кам’янка-Бузької за 1940-1951 роки. За структурним поділом УПА йдеться про документи військової округи «Буг», що стосуються бойових дій куреня «Галайди» та сотні «Тигри».

Також Богдан Галайко уточнив, що у металевому бідоні з архівом містилися як вишкільні матеріали, так спогади про події та бої, описання структури відділів, а також матеріали про допити зрадників. Своєю чергою, депутат Євген Білінський, за безпосередньої участі якого архів було знайдено, зазначив, що бідон було знайдено на невеликій глибині у місці, поруч із яким можна було теж знайди протипіхотні міни, що може свідчити про те, що бідон закопували нашвидкуруч під час бойових дій. 70% знайдених документів знаходиться в доброму стані, наголосив Білінський.

«Ці документи, за нашими попередніми домовленостями, будуть відреставровані. В нас є попередня домовленість з фахівцями, які вже мають досвід цієї роботи. Зокрема, це – і Центр досліджень визвольного руху, і Національна бібліотека університету ім. І. Франка, де є фахівці, які вже не раз такі речі робили. Після реставрації, за нашими планами, весь обсяг знайдених матеріалів буде доступний як для науковців, так і для громадськості. Ми плануємо зробити електронну версію цього архіву і розмістити на спеціальному сайті, щоб кожен зміг докладно з ним ознайомитися», - додав Богдан Галайко.

Депутати Львівської міської ради від ВО «Свобода» висловили сподівання, що віднайдені матеріали допоможуть вшановувати пам’ять бійців УПА як українських героїв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 16

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук